21 maja, 2024

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości

3 min read

Kredyt hipoteczny jak wiadomo jest zobowiązaniem na wiele lat, kwota kredytu sprawia iż będziemy spłacali ba przykładowo przez 20 lat w comiesięcznych ratach.

Dlatego dobrze powinniśmy zastanowić się nad rodzajem kredytu, wybrać odpowiedni bank, który zaoferuje nam najbardziej korzystne oprocentowanie. Dodatkowo zwracamy także uwagę na inne opłaty, może być to opłata wstępna, opłata związana z przygotowaniem kredytu oraz oczywiście ubezpieczenie.

Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości

Jak uzyskać korzystny kredyt hipoteczny?

Przy pomocy ubezpieczenia bank chce zabezpieczyć się przed zaprzestaniem spłaty kredytu, jak wiadomo jest to kredyt na wiele lat, w tym czasie może wydarzyć się wiele różnych sytuacji, które mogą doprowadzić do sytuacji, kiedy klient nie będzie w stanie spłacać rat w terminie. Może wiązać się do przykładowo z utratą pracy, problemami zdrowotnymi. Dlatego też kredyty długoterminowe taki jak kredyt hipoteczny z pewnością będą ubezpieczone. Osoba, która chce otrzymać kredyt hipoteczny powinna posiadać wkład własny, czyli część pieniędzy, które chce przeznaczyć na zakup nieruchomości. Obecnie banki najczęściej wymagają 20% wkładu własnego, oczywiście im wkład będzie wyższy tym możemy liczyć na bardziej interesujące warunki umowy kredytowej. Naturalnie sprawdzamy marżę, odsetki, oprocentowanie danego kredytu tak aby wybrać jak najbardziej korzystny. Często banki oferują różnego rodzaju promocje kredytowe, dzięki temu możemy znaleźć ofertę z niską ratą.

Osoby które ubiegają się o kredyt hipoteczny powinien przedstawić dokumenty świadczące o tym iż będą w stanie spłacać kredyt. Dlatego często wymagane jest zaświadczenie o zatrudnieniu, kwocie zarobków. Czasem także możemy być poproszeni o przedstawienie deklaracji PIT czy też wyciągu z naszego rachunku bankowego. Dzięki temu bank będzie oceniał czy jesteśmy osobą wypłacalną. Oczywiście bank bierze pod uwagę koszty związane z codziennym życiem, prowadzeniem gospodarstwa domowego, na tej podstawie bank sprawdza czy osoba, która ubiega się o kredyt jest wypłacalna. Niekiedy może okazać się iż bank zaoferuje nam kwotę niższą niż wnioskujemy, w tym przypadku warto poszukać pieniędzy w innej instytucji finansowej.

Osoby które chcą szybko pozyskać kredyt hipoteczny mogą skorzystać także z pomocy doradcy finansowego, który będzie pomagał nam na różnych etapach ubiegania się o przyznanie kredytu. Z pewnością pomoże wybrać najbardziej korzystne oprocentowanie, dodatkowo także pomoże nam w skompletowaniu całej niezbędnej dokumentacji.