10 grudnia, 2023

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Szkody po burzy i gradobiciu, a ubezpieczenie AC auta

2 min read

Nawet krótkotrwała burza lub gradobicie to sytuacja pogodowa, która może doprowadzić do szkód i strat w mieniu.

Problem ten dotyczy nie tylko domów i różnych sprzętów, ale również samochodów. Uderzenie pioruna, grad, osunięcie się ziemi, przedmioty uderzające w pojazd, przenoszone z wiatrem – to tylko przykłady sytuacji, które mogą doprowadzić do uszkodzenia pojazdu. Bardzo często naprawa takich zniszczeń jest droga i przewyższa możliwości posiadacza samochodu. Nic więc dziwnego, że wielu właścicieli aut decyduje się na wykupienie ubezpieczenia AC, w ramach którego zapewniana jest ochrona przed skutkami burzy oraz gradobicia.

Szkody po burzy i gradobiciu, a ubezpieczenie AC auta

Uszkodzenia pojazdu po burzy i gradzie oraz odpowiednie ubezpieczenie

Silne burze to zjawiska pogodowe, które mogą pojawić się nagle i nie da się ich wcześniej przewidzieć. Bardzo często mamy również do czynienia z gradobiciem, które może doprowadzić do trwałego uszkodzenia pojazdu. Zwykle uderzenia gradu powodują uszkodzenia lakieru oraz prowadzą do powstawania dziur w karoserii. Burze z kolei mogą sprawić, że auto zostanie zalane, podtopione w garażu lub uszkodzone przez spadające drzewa albo przedmioty przenoszone przez wiatr.

Aby zabezpieczyć samochód przed wspomnianymi wyżej uszkodzeniami, bardzo rozsądnym wyjściem jest znalezienie i wykupienie dobrej polisy Autocasco. Jest to ubezpieczenie umożliwiające pokrycie kosztów naprawy uszkodzeń, które zostały wywołane przez gradobicie oraz burzę. Zakres takiego ubezpieczenia zależy od oferty konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Ubezpieczenia „AC all risk” obejmują wszystkie możliwe szkody, ale często polisy AC o mniejszym zakresie również uwzględniają burzę i grad. Warto dokładnie zapoznać się z informacjami na temat konkretnej oferty.

Wiele można się dowiedzieć korzystając z Internetu i stron, takich jak na przykład http://ubezpiecz-auto.biz/ubezpieczenie-samochodu-gradu-oraz-burzy/. Dzięki Internetowi możliwe jest zapoznanie się z wieloma rodzajami ubezpieczeń, ofertami towarzystw oraz zakresem proponowanej ochrony.