26 września, 2023

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Co kupić sześcioletniemu dziecku w prezencie aby nie było rozczarowane

2 min read

Sześcioletnie dzieci mają już zazwyczaj ugruntowane preferencje co do tego, co lubią robić i jak się bawić, oraz czym.

Dzieci w tym wieku z pewnością docenią kolorowe notesy w zabawnych okładkach, w których mogą rysować i pisać pierwsze słowa czy zapiski. Dzieci mogą również interesować się rzemiosłem artystycznym, jak malowanie, wyklejanie, robienie bransoletek, tworzenie obrazków, czy budowanie obiektów. Maluch zazwyczaj lubią również naśladować życie i pracę osób dorosłych, przykładowo dziewczynki bawią się w dom opiekując się lalkami i maskotkami, a chłopcy bawią się w policjantów czy strażaków. Możemy dziecku sprezentować zabawkową kuchnię, aby mogło bawić się w gotowanie i udawać przyrządzanie różnorodnych potraw przy odrobinie wyobraźni. Idealna dla każdego małego dziecka kuchnia wyposażona może być w zabawkowy piekarnik, płytę kuchenną, zlew, pokrętła do włączania i wyłączania palników oraz półkę na przybory kuchenne i składniki, a nawet szafki i inne akcesoria. Taki prezent z pewnością sprawi dziecku wiele radości. Klocki w jasnych, żywych kolorach zachęcają do pomysłowej zabawy, ponieważ dzieci mogą zbudować z nich prawie wszystko i bawić się wspólnie z rodzeństwem czy kolegami. Co kupić sześcioletniemu dziecku w prezencie aby nie było rozczarowane

Jeśli dziecko uwielbia tworzyć i budować, pokocha zestaw klocków, który magicznie łączy się za pomocą magnesów i zapewni zabawę na wiele lat.

W ten sposób dzieci uczą się współpracy, dzielenia zabawkami, a także rozwijają zdolności motoryczne, planowanie i myślenie przestrzenne. Tablice magnetyczne do rysowania wyzwalają kreatywność dziecka bez robienia bałaganu i brudzenia, a niewielkie rozmiary pozwalają na zabranie jej dosłownie wszędzie. To również ciekawe zabawki dla dziewczynki 6 lat, która lubi rysować przez cały czas. Układanki i gry planszowe to świetny sposób, aby dziecko miało zajęcie na długi czas. Można w nie grać w kilka osób, dlatego dziecko nauczy się współpracy z innymi. Rozważ rozpoczęcie cyklicznego wieczoru gier planszowych, kiedy wszyscy gracie razem, co może stać się wspaniałą rodzinną tradycją, przy której będziecie mieli wiele zabawy.