23 kwietnia, 2024

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Jak jednocześnie zrzucić tłuszcz i zyskać mięśnie

3 min read

Kurzhanteln

Obecnie wiele osób ćwiczy, chodzi na siłownię i chcesz zbudować większe mięśnie.

Wzmacnianie siły i masy mięśni to jeden z najczęstszych celów osób dbających o swój wygląd. Każdy może podjąć pewne działania aby zmienić swoją sylwetkę spalając tłuszcz i jednocześnie zyskując większe mięśnie. Ważna jest również odpowiednia suplementacja diety, aby dostarczyć do organizmu odpowiednie ilości białka i innych składników potrzebnych do budowy tkanki mięśni.

Jak jednocześnie zrzucić tłuszcz i zyskać mięśnie

Jakie odżywki na mięśnie będą najbardziej skuteczne

Budowanie masy mięśniowej wymaga innego podejścia do zdrowia i sprawności niż typowe nastawienie na odchudzanie. Wiele osób uważa, że zmiana wyglądu ciała jest niemożliwa z powodu tego, że by zredukować tkankę tłuszczową, musisz jeść mniej kalorii niż spalasz, ale aby budować mięśnie, musisz jeść więcej kalorii niż spalasz. Jednak twoje ciało polega na diecie i treningu, możesz więc stracić tkankę tłuszczową i jednocześnie zyskać mięśnie. Dostarczając do organizmu odpowiednich składników potrzebnych do budowania mięśni z odżywek i suplementów sprawisz, że będą one większe i silniejsze.

Aby zmienić skład swojego ciała na bardziej umięśnione, możesz jednocześnie spalać tkankę tłuszczową i budować przyrost masy mięśniowej. Jest to nieco odmienne od podejścia najpierw masa potem rzeźba, w którym celowo najpierw przybierasz na wadze, a następnie przechodzisz na intensywny deficyt kalorii i trening siłowy, aby stracić tłuszcz i odsłonić mięśnie pod spodem, ale również skuteczne, a rezultaty zobaczymy znacznie szybciej. Ten sposób nie polega na odchudzaniu, ale na redukcji tkanki tłuszczowej. Nie tracisz również na wadze, a nawet możesz jej nieco nabrać, ponieważ mięśnie mają bardziej gęstą strukturę niż tłuszcz.

Wiele osób nie wie jakie odżywki na mięśnie będą odpowiednie. Warto zwracać uwagę na takie preparaty, które mają w składzie białko, aminokwasy, proteiny oraz kofeinę. Podczas budowania umięśnionej sylwetki zmienia się budowa ciała, zamiast wagi. W miarę osiągania zamierzonych efektów możesz zauważyć zmiany w swoim ciele, takie jak ogólny jędrniejszy wygląd lub inne dopasowanie ubrań.