24 kwietnia, 2024

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Żaluzje drewniane, czyli sposób na modne wnętrze

2 min read

Jeśli na bieżąco śledzisz wnętrzarskie magazyny i programy, to z pewnością zauważyłaś, że żaluzje drewniane przeżywają swoje najlepsze chwile. Ten rodzaj przesłony okiennej w różnych wariantach kolorystycznych widoczny jest naprawdę w wielu aranżacjach. Nie ma w tym jednak nic dziwnego.

Żaluzje drewniane to naturalne piękno, klasa, elegancja. To także niepowtarzalna ozdoba całego wnętrza. Bogactwo kolorystyczne pozwala na dobór najlepszego rozwiązania, a najwyższej jakości drewno spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Rodzaje żaluzji drewnianych

Żaluzje drewniane dzielimy przede wszystkim ze względu na szerokość lamel. I tak wyróżniamy: żaluzje drewniane 25 mm, 50 mm oraz 70 mm. Na który wariant powinnaś się zdecydować?

Oczywiście to zależy również od indywidualnych preferencji. Żaluzje drewniane 25 mm montowane są do ramy okna. I to jest w tym wypadku bardzo ważna informacja.

Z kolei najbardziej popularnym wariantem są żaluzje drewniane 50 mm, które wybierane są zdecydowanie najczęściej. Również mogą być montowane do ramy okna, natomiast zdecydowanie częściej wybierany jest wariant z montażem do ściany lub sufitu.

We wnętrzach z dużymi przeszkleniami często stosowane są żaluzje drewniane z lamelami o szerokości 70 mm. Idealne chociażby do firmowych gabinetów.

Jakie drewno stosowane jest w produkcji żaluzji?

Produkowane żaluzje posiadają 36-miesięczną gwarancję, co jest dużym komfortem. Zwiększony jest on jeszcze bardziej, jeśli uświadomimy sobie, że drewno stosowane do produkcji jest najwyższej jakości. Lamele z drewna basswood oraz abachi zapewniają świetny wygląd całej żaluzji przez wiele lat.
Bardzo często w kontekście żaluzji pada pytanie, czy można je zastosować w takich pomieszczeniach jak kuchnia oraz łazienka?

Dzisiejsze modele posiadają zwiększoną odporność na wilgoć. Dlatego bez najmniejszych problemów można je zastosować nawet w kuchni oraz łazience. Warto również wiedzieć, że istnieją także żaluzje faux wood, które wykonane są z kompozytu PVC oraz drewna naturalnego. W związku z tym są one jeszcze bardziej odporne na wilgoć, potencjalne odkształcenia.

Oczywiście ekran komputera nigdy nie odda w 100 procentach koloru oraz struktury drewna. Dlatego zachęcamy do zamówienia darmowych próbek lamel, które bez wątpienia pozwolą na finalny wybór wymarzonej żaluzji.