24 lutego, 2024

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Czy w domkach holenderskich można mieszkać cały rok?

3 min read

Moda na domki mobilne pojawiła się w naszym kraju stosunkowo niedawno. Początkowo były one doskonałą alternatywą dla turystycznych lokali mieszkalnych znanych już znacznie wcześniej, czyli przyczep kempingowych i kamperów, które z powodzeniem służyły ludziom do podróżowania po Polsce lub też Europie, będąc swoistym domem podczas spędzania urlopu. Jak się jednak okazuje, w takich mobilnych czterech kątach można z powodzeniem mieszkać nie tylko przez okres urlopowy, ale właściwie cały rok.

Atuty domków mobilnych

Domki mobilne dały się poznać jako świetna alternatywa dla drogich kamperów i przyczep czy niekomfortowych namiotów. Tego typu mobilna zabudowa szybko zdobyła serca jej mieszkańców. Jest to w głównej mierze spowodowane ceną tego rodzaju lokum. Ze względu na atrakcyjny cennik domków holenderskich możemy stać się właścicielami prawdziwego mieszkania, nie obciążając naszego portfela. Dodatkowym atutem jest ich rozkład oraz wyposażenie. W kwestii metrażu domki holenderskie są znacznie większe od pozostałych mobilnych rozwiązań. Posiadają oddzielną kuchnię, sypialnię, salon, a także łazienkę z toaletą, czyli wszystkie niezbędne pomieszczenia potrzebne do komfortowego funkcjonowania. Powierzchnia takiego lokum w podstawowej wersji wynosi około 40 metrów kwadratowych, a więc tyle samo ile droga kawalerka w centrum dużej aglomeracji miejskiej. Mobilna zabudowa oferowana przez firmę Mobilne Domki NS: https://www.mobilnedomkins.eu obejmuje także szerokie wyposażenie, na które składają się wygodne łóżka, przestronny pokój gościnny oraz funkcjonalnie i kompleksowo zabudowana kuchnia. Jest to absolutny standard domków holenderskich, które firma posiada w swojej ofercie.

Całoroczne domki holenderskie

Komfortowe domki całoroczne to wygodne i tanie rozwiązanie na każdą porę roku. Jeszcze kilka lat temu domki holenderskie były uważane za świetne miejsce pobytu podczas wakacji i stanowiły alternatywne rozwiązanie do tradycyjnych domków letniskowych.Tym bardziej że przepisy polskiego prawa pozwalają przez okres 120 dni na zaparkowanie takiej zabudowy bez konieczności zgłaszania tego faktu w pobliskim urzędzie miejskim. W ten sposób nowoczesne domki na kółkach stały się prawdziwym wakacyjnym hitem. Mało osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że tego typu domy umożliwiają mieszkanie w nich nie tylko podczas ciepłych miesięcy, ale też jesienią, a nawet zimą! Jest to możliwe, gdyż domki holenderskie całoroczne wyposażone są w piec gazowy i regulator wewnętrznej temperatury. Dzięki temu domek utrzymuje odpowiednią temperaturę nawet w najzimniejsze dni. Kupno i utrzymanie tej kwatery wiąże się naprawdę z niskim wydatkiem. Natomiast komfortowe wyposażenie sprawia, iż możemy się poczuć jak w prawdziwym murowanym mieszkaniu.