26 września, 2023

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Korzyści płynące z izolacji budynków pianką natryskową

2 min read

Ponieważ koszty budowy i energii stale rosną, należy zdecydować się na takie rozwiązania, które pomogą nam zaoszczędzić pieniądze.

Włączenie izolacji pianką natryskową do planów budowlanych zapewnia wiele różnorodnych korzyści dla właścicieli nieruchomości mieszkalnych, komercyjnych czy gospodarczych. Poznanie praktycznych zalet izolacji pianką natryskową może sprawić, że zmniejszymy rachunki za ogrzewanie i chłodzenie, a budynek będzie szczelny i wolny od wilgoci, pleśni czy alergenów.

Korzyści płynące z izolacji budynków pianką natryskową

Natryskowe ocieplenia nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych

Wilgoć jest jednym z najgorszych czynników wpływających na konstrukcję budynku. Izolacja z pianki natryskowej pomaga złagodzić ryzyko wilgoci, zapewniając barierę powietrzną, której nie może zapewnić izolacja z włókna szklanego. Skutecznie uszczelniając izolowane obszary niezawodną barierą dla powietrza, pianka natryskowa zapobiega wyciekom, ogranicza rozwój pleśni i znacznie wydłuża żywotność konstrukcji drewnianych i metalowych.

Kolejną zaletą pianki natryskowej nad tradycyjnymi materiałami izolacyjnymi jest elastyczność, jaką zapewnia na etapie projektowania. Trzeba zdawać sobie sprawę z ograniczeń, jakie narzucają materiały mieszkaniowe, układanie arkuszy włókna szklanego, styropianu i rolek folii ogranicza kształty i kąty, z których może korzystać plan piętra czy poddasza. Z drugiej strony pianka natryskowa dopasowuje się do zakrzywionych ścian, ciasnych miejsc i szczelin, dokładnie je wypełniając.

Jeśli ktoś w twoim domu cierpi na alergie, astmę lub inne choroby układu oddechowego, zainstalowanie izolacji z pianki natryskowej PUR może pomóc złagodzić objawy. Uszczelnienie utworzone przez izolację zapobiega przedostawaniu się pyłków, kurzu i innych cząstek z powietrza zewnętrznego do domu. Dodatkowo pianka nie wytwarza zapachu i pyłu również podczas nakładania. Skontaktuj się z firmą, która oferuje usługę restauracje Ocieplanie pianką pur Częstochowa to miasto, w którym wykonamy taką izolację. Mimo że początkowa inwestycja jest większa niż w przypadku innych rodzajów izolacji, w rzeczywistości pozwala to zaoszczędzić pieniądze na rachunkach. Izolacja z pianki zimą chroni dom przed zimnem i wilgocią, a latem przed upałem.