22 lipca, 2024

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

W Kazimierzu Dolnym znajdziemy wiele atrakcji

2 min read

Osoby, które chcą odpocząć w ciszy i spokoju, obcować z naturą, historią i kulturą, mogą zdecydować się na odwiedzenie Kazimierza Dolnego.

Jest to znane miasteczko malowniczo położone nad Wisłą w województwie lubelskim, z którego blisko jest do innych ciekawych miejscowości turystycznych, jak Puławy, Nałęczów, Janowiec. W Kazimierzu Dolnym i jego okolicach znajdziemy wiele atrakcji turystycznych i ciekawych miejsc, które warto odwiedzić.

W Kazimierzu Dolnym znajdziemy wiele atrakcji

Wygodne noclegi w Kazimierzu Dolnym

Na krótki urlop, czy nawet na weekend, warto pojechać do Kazimierza Dolnego. Może to być również nasza baza wypadowa do okolicznych miejscowości, w których również znajdziemy wiele atrakcji. W Kazimierzu Dolnym znajdziemy wiele ofert noclegowych, pokoi do wynajęcia, prywatnych kwater i pensjonatów, domków w ośrodkach. Możemy zatem wybrać się na urlop całą rodziną lub z grupą przyjaciół, z pewnością znajdziemy wygodne zakwaterowanie nawet dla kilku osób.

Kazimierz Dolny to wiele atrakcji i zabytków, które warto obejrzeć. Warto wspiąć się na Górę Trzech Krzyży, skąd możemy podziwiać spektakularną panoramę miasteczka, rzeki Wisły i okolic. W Kazimierzu Dolnym znajdziemy piękny barokowy Rynek z kamienicami, galeriami, jak również spichlerze, Basztę, Zamek, bulwar nad Wisłą, który prowadzi aż do pobliskich kamieniołomów. Możemy również wybrać się do wąwozów lessowych, winnicy, na stoki narciarskie zimą, do parku linowego. W Kazimierzu odbywa się również wiele festiwali, jak Kazimiernikejszyn, i wiele innych wydarzeń kulturalnych.

Jeśli wybieramy się do Kazimierza Dolnego z rodziną czy grupą przyjaciół, możemy zatrzymać się w domkach do wynajęcia, które dostępne są przez cały rok. Jest to ośrodek Moje Miejsce Kazimierz, który położony jest pomiędzy Nałęczowem a Kazimierzem Dolnym. Wybierając kazimierz dolny noclegi możemy zatrzymać się nawet w 6 osób w komfortowo urządzonych domkach. Do dyspozycji mamy również miejsce parkingowe, basen, saunę, jacuzzi, boiska do grania w piłkę, tenis czy badmintona, dzieci mogą bawić się na placu z piaskownicą i trampolinami.