23 czerwca, 2024

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Udane porady dla hobbystów i profesjonalistów fotografii!

3 min read

Fotografia ma tak wiele możliwości co do tego, co możesz wykorzystać, zrobić i jak możesz to zastosować na swoich osobistych zdjęciach.

Rzadko zdarza się znaleźć kogoś, kto zrobi zdjęcia tak jak Ty, więc dlaczego nie wykorzystać tego i stworzyć zdjęcia, które będą działać dla Ciebie i z Twoim aparatem? Ten artykuł może ci pomóc.Upewnij się, że masz odpowiednie oświetlenie przed zrobieniem zdjęcia. Oświetlenie jest prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem w tworzeniu dobrej czarno-białej fotografii, ponieważ wpływa na teksturę, kontrast i kształt obrazu. Oświetlenie boczne może tworzyć dramatyczne zdjęcia, ponieważ tworzy cienie i podkreśla krawędzie kształtów.Choć tło jest ważne, to, co widz zauważy jako pierwszy, to pierwszy plan krajobrazu. Dodaj kilka interesujących elementów lub kolorów na pierwszym planie, aby stworzyć lepszą ramę dla swojego krajobrazu.Weź pod uwagę tę wskazówkę! Zapoznaj się z czasami otwarcia migawki. Na aparacie powinny być widoczne litery: P, M, A i S. „P” oznacza ustawienie programu. To ustawienie jest w pełni zautomatyzowane i ustawia zarówno czas otwarcia migawki, jak i przysłonę za Ciebie. Jeśli nie masz pewności, co zrobisz, użyj P.Dobrą wskazówką fotograficzną jest zawsze ufać swojemu instynktowi. Jeśli nagle zapragniesz coś zrobić, zrób to! Nie pozwól, aby wątpliwości stanęły ci na drodze. Możesz spojrzeć wstecz na swoją pracę i stwierdzić, że spontaniczne ujęcie, które zrobiłeś, reprezentuje Ciebie.Nie staraj się przez cały czas być wyjątkowy. Nie stracisz statusu dobrego fotografa, jeśli wykonasz kilka klasycznych ujęć. Udane porady dla hobbystów i profesjonalistów fotografii!

Naucz się odróżniać sztukę od tego, co nią nie jest.

Nie edytuj swoich podstawowych zdjęć znajomych, aby wyglądały artystycznie.Aby stworzyć niezwykłą i kreatywną fotografię, spróbuj zmienić swoją perspektywę. Ludzie są przyzwyczajeni do patrzenia na rzeczy z normalnego ludzkiego wzrostu i punktu widzenia na poziomie oczu. Wznoszenie się wysoko lub nisko może drastycznie zmienić wygląd sceny. Zrobione prawidłowo, stworzy to zaskakujące, niezapomniane ujęcie, które docenią Twoi widzowie.Zabieraj ze sobą aparat tak często, jak to tylko możliwe. Nigdy nie wiadomo, kiedy nadarzy się świetna okazja na zdjęcie. Trzymaj aparat na zewnątrz i gotowy, jeśli zamierzasz go użyć – zanim wyjmiesz aparat z torby, zdejmij osłonę obiektywu i dostosuj ustawienia, Twoje ujęcie zniknie. Zawieś aparat na szyi. Oczywiście, jeśli jesteś w obszarze o wysokiej przestępczości lub jeśli nie chcesz, aby było oczywiste, że jesteś turystą, być może będziesz musiał być nieco bardziej dyskretny.Większość zdjęć jest wykonywana aparatem na poziomie oczu fotografowanej osoby lub w jej pobliżu. Zdrowy rozsądek mówi, że to jest dobre, ale uzyskaj czynnik „WOW”, zmieniając kąt, z którego strzelasz. Spróbuj zestrzelić obiekt z góry lub zbliżyć się do ziemi i zrobić zdjęcie w górę.Zbliż się do obiektu. Gdy zauważysz coś, co chcesz sfotografować, zrób zdjęcie. Następnie podejdź bliżej i zrób lepsze zdjęcie. Jeśli Twój obiekt wypełni kadr, pomoże to widzowi docenić i zrozumieć Twoje zdjęcie. Robiąc zdjęcie, zbliżaj się, aż upewnisz się, że zdjęcie będzie reprezentować obiekt.Czy tworzenie własnych koncepcji fotograficznych nie jest świetną zabawą? Jak widzieliście w tym artykule, można to zrobić na wiele sposobów i żadne dwie techniki ani aparaty nie przyniosą takich samych rezultatów. Istnieje również wiele konfigurowalnych opcji, które mogą współpracować z Twoim zestawem umiejętności i budżetem.