21 maja, 2024

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Jak zautomatyzować pracę w firmie?

2 min read

Zrobotyzowana automatyzacja procesów ma miejsce, gdy podstawowe zadania są zautomatyzowane za pomocą oprogramowania które działają w różnych aplikacjach.

Ich głównym celem jest zastąpienie pracownika w prostych powtarzających się czynnościach, które jednak są czasochłonne. Oprogramowanie można nauczyć a raczej zaprogramować do różnych zadań. Może być to przykładowo uzupełnianie formularzy, wysyłanie wiadomości z potwierdzeniem odbioru, sprawdzanie kompletności formularza, umieszczanie formularza w folderze i aktualizowanie arkusza kalkulacyjnego czy też bazy danych. Oprogramowanie zostało zaprojektowane w celu zmniejszenia obciążenia pracowników wykonaniem powtarzalnych, prostych zadań. W tym procesie tworzy i wdraża robota programowego z możliwością uruchamiania i obsługi innego oprogramowania. Zaprojektowany głównie z myślą o funkcjach biurowych, system działa jak pewnego rodzaju cyfrowy asystent, wykonując rutynowe uciążliwe zadania, które w przeciwnym razie pochłaniałyby czas pracowników. Można znacznie usprawnić wykonywanie różnego rodzaju rodzajów zadań w określonej kolejności. Jak zautomatyzować pracę w firmie?

Podstawowa koncepcja jest podobna do tradycyjnej automatyzacji produkcji, która koncentruje się na przejęciu jednej części przepływu pracy i stworzeniu wirtualnego robota, który będzie się w tym specjalizował.

Praca biurowa często wymaga tego samego rodzaju powtarzalnego wysiłku, ale ponieważ manipuluje się danymi na różnych platformach i aplikacjach, musi być to uniwersalne rozwiązanie. W przeciwieństwie do uczenia głębokiego, roboty programowe wykorzystywane w automatyzacji procesów zrobotyzowanych są programowane do wykonywania zadań w określonym przepływie pracy przez pracowników przy pewnej pomocy programistów. Oprogramowanie nie uczy się samodzielnie ani nie stara się wprowadzać nowych funkcjonalności. Zamiast tego robotic process automation działa jak cyfrowy asystent dla pracowników, usuwając uciążliwe, proste zadania, które pochłaniają część dnia każdego pracownika biurowego.