22 lipca, 2024

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Najważniejsze informacje na temat fumigacji domu

2 min read

Drewniane elementy domów, takie jak na przykład dachy, meble albo różne dekoracje są narażone na wiele różnych niekorzystnych czynników.

Szkodzi im wilgoć, a także uszkodzenia mechaniczne. Nie należy jednak zapominać, że domowe drewno może stać się również celem ataku szkodliwych owadów, jakimi są korniki. Owady te drążą w drewnie korytarze oraz komory godowe i bytowe. Oprócz tego mogą prowadzić do rozwoju grzybów stanowiących ich pokarm. Efektem ich działalności jest znaczne uszkodzenie, a nawet całkowite zniszczenie struktury drewna. Warto więc zaradzić temu problemowi.

Najważniejsze informacje na temat fumigacji domu

Profesjonalne usługi z zakresu fumigacji

Jednym z podstawowych i bardzo skutecznych sposobów walki z kornikami jest fumigacja. Metoda ta obejmuje stosowanie toksycznego gazu, który wnika głęboko w drewno i w ten sposób likwiduje niechciane owady. Do skutecznej fumigacji wykorzystuje się fosforowodór PH3, a sam proces fumigacji wiąże się z koniecznością odpowiedniego zabezpieczenia całego budynku. To właśnie dlatego w firmach specjalizujących się w walce z kornikami, pracują specjaliści, którzy mogą się pochwalić wysokimi kwalifikacjami oraz wieloletnim doświadczeniem.

Typowa fumigacja jest uzależniona od rozmiarów budynku i może trwać od 1 do nawet 3 tygodni. Pierwszym etapem jest zabezpieczenie budynku odpowiednią folią po to, aby zapobiec wydostawaniu się gazu na zewnątrz. Drugi etap to wprowadzanie do budynku gazu i zamknięcie obiektu na określony czas. Dzięki temu korniki nie będą miały szans na uniknięcie toksyn, które przedostają się dosłownie wszędzie. Ostatni etap to odwietrzenie budynku i mierzenie stężenia gazu przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Gdy poziom gazu spadnie do zera, obiekt nadaje się do ponownego użytku.

Profesjonalna fumigacja domu i innych budynków nie powoduje uszkodzenia ani odbarwienia drewna. Gaz dociera nawet do bardzo trudno dostępnych miejsc i pozwala na likwidację nie tylko korników, ale również wielu innych szkodników. Jest to metoda charakteryzująca się najwyższą możliwą, 100% skutecznością.