24 lutego, 2024

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

A&P Folie – atestowane folie budowlane dla Twojego domu

2 min read

Folia budowlana to nieodłączny element każdej budowy.

Mimo iż dla wielu może wydawać się ona nieznaczącym i niezauważalnym materiałem, jej brak może nieść ze sobą spore konsekwencje. Pominięcie jej w fazie budowania może skrócić żywotność budynku o wiele lat.
Wybierając folię budowlaną, koniecznie należy zwrócić uwagę, czy dany produkt posiada atest – brak oznaczenia CE może świadczyć, że dany materiał przeznaczony jest do stosowania tylko przez krótki czas. Folia wykonana w niewłaściwy sposób może ulec degradacji już w przeciągu kilku tygodni, co wiąże się z szybkim zawilgoceniem budynku. Stosowanie atestowanych materiałów izolacyjnych A&P Folie zredukuje koszty oraz zaoszczędzi nam zamieszania związanego z generalnym remontem.

Oferowane przez nas atestowane czarne folie budowlane sprawdzą się zarówno pod wylewki betonowe, a także jako ochrona izolacji termicznej w posadzce oraz ścianach szkieletowych. Jeśli nie zabezpieczymy odpowiednio izolacji cieplnej, woda z gruntu lub deszczu spowoduje jego zawilgocenie, co skutkować będzie degradacją izolacji termicznej.

Paroizolacja STROTEX ALU90 zalecana jest do stosowania zarówno w dachach wentylowanych, jak i tych bez wentylacji.

Folie, oprócz swojej podstawowej funkcji paroizolacji, zapobiegają też stratom ciepła oraz ograniczają hałas wywołany wiatrem. Idealnie wspierają właściwą wentylację domu, zapobiegając tworzeniu się pleśni w przestrzeni konstrukcji dachu. Zdecydowanie przedłuża to również żywotność drewnianej więźby dachowej. Materiały izolacyjne A&P Folie posiadają wszelkie atesty budowlane oraz spełniają wymagania normowe. Kupując nasze materiały, możesz mieć pewność, że wybrane przez Ciebie izolacje spełnią swoją funkcję oraz posłużą przez wiele lat. Warto więc już dziś zadbać o prawidłową izolację ścian, posadzek oraz dachu na etapie budowy, by w przyszłości nie borykać się z problemem pleśni i grzybów w budynku.