22 lipca, 2024

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Jak wybrać dobrego dewelopera?

3 min read

Decyzja o zakupie domu lub mieszkania z rynku pierwotnego wiąże się nie tylko z wyborem konkretnej nieruchomości ale i dewelopera, który ten budynek sprzedaje. Niestety, rynek jest na tyle duży, że istnieje spora szansa na trafienie na nieuczciwego, bądź mało solidnego wykonawcę, który może przysporzyć nam wiele problemów. W tekście znajdziesz porady odnośnie wyboru tego typu usługodawcy, a także dowiesz się, jakiego dewelopera wybrać, jeśli szukasz apartamentów w okolicach Zielonej Góry.

Od czego zacząć?

Istnieją dwie możliwości poszukiwań idealnego domu czy też mieszkania z rynku pierwotnego. Pierwsza z nich zakłada najpierw wybór najlepiej odpowiadającej nam inwestycji a następnie poszukiwania informacji o deweloperze wystawiającym nieruchomość. Druga zakłada odwrotny scenariusz. Najpierw wyszukujemy dewelopera o najlepszej opinii a następnie sprawdzamy jego ofertę.

Jak sprawdzić dewelopera?

Chcąc uzyskać prawdziwe i potwierdzone informacje na temat dewelopera należy szukać w odpowiednich miejscach. Jednym z nich jest Polski Związek Firm Deweloperskich, czyli PZFD. Jeśli deweloper, którego ofertą jesteśmy zainteresowani znajduje się na tej liście możemy być pewni, że przestrzega on wszelkich przepisów, a współpraca z nim nie powinna owocować w nieprzewidziane i niepotrzebne niespodzianki. Przynależność do PZFD, to również gwarancja uczciwości dewelopera i jego wypłacalności oraz potwierdzenie istnienia całej inwestycji.

Kolejnym źródłem rzetelnych informacji o deweloperze są mieszkańcy osiedli wcześniej wybudowanych przez danego przedsiębiorcę. Decydując się na taką wycieczkę możemy nie tylko porozmawiać z mieszkańcami na temat stopnia ich zadowolenia z inwestycji ale i sprawdzić na własne oczy jak wyglądają nieruchomości powstałe przy udziale wybranego dewelopera.

Wiele przydatnych informacji dostarczy nam, oczywiście wizyta w biurze sprzedaży. Rozmowa z doradcą dewelopera pozwoli nam uzyskać odpowiedzi na trapiące nas pytania, dlatego warto je zadawać w każdej ilości. Ważne jest tutaj także nastawienie handlowca oraz poziom jego wiedzy, które pomogą nam ocenić, czy jest to profesjonalna firma zaangażowana w swoje projekty.

Cechy dobrego dewelopera – Deweloper Amaro Investment

Istnieje kilka cech profesjonalnego dewelopera, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru mieszkania. Wszystkie z wymogów spełnia firma Deweloper Amaro Investment, która za swoje fundamentalne wartości uważa solidność, terminowość i wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom klienta. Ofertę Dewelopera Amaro można zobaczyć na stronie https://amarodeweloper.pl/oferta/willowa-apartamenty-2/, gdzie znajduje się najnowsza inwestycja kompleksu 12 apartamentów w zacisznej okolicy w Zielonej Górze.

Odpowiedzialny i wart zaufania Deweloper Amaro przestrzega postanowień ustawy deweloperskiej. Ma ona na celu zwiększenie bezpieczeństwa finansowego i prawnego kupujących, dzięki takim rozwiązaniom jak pięcioletnia rękojmia czy konieczność wprowadzenia przez dewelopera rachunków powierniczych. Przedsiębiorca ściśle przestrzegający tej ustawy to gwarancja uczciwej transakcji i dobrej inwestycji.

Dodatkowo pracownicy firmy Amaro są elastyczni i otwarci, dają swoim klientom możliwość negocjacji ceny, a także przeprowadzają ich przez cały proces zakupu służąc fachową radą. Jest to cecha, na którą także należy zwrócić uwagę. Zainteresowanie inwestycją i klientem nie tylko przed jej sprzedażą ale i po niej dobrze świadczy o deweloperze. Profesjonalni i uczciwi usługodawcy nie będą, co prawda odwiedzać nas co roku, by zapytać czy dobrze nam się mieszka. Często oferują oni jednak swoją pomoc, a także różne programy rabatowe na zakup sprzętu RTV i AGD czy też materiałów wykończeniowych.

Ostatnią cechą na którą warto zwrócić uwagę jest pomoc w uzyskaniu kredytu hipotecznego. Jeśli przedsiębiorca robi to chętnie i podchodzi do sprawy z należytą uwaga , świadczyć to będzie o jego profesjonalizmie ale i ludzkim podejściu do klienta.