23 czerwca, 2024

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Chcesz zostać guru masażu? Wypróbuj te wskazówki!

3 min read

Jeśli chcesz dobrze rozpocząć dzień, zawsze powinieneś zjeść śniadanie, poćwiczyć i skorzystać z masażu.

Istnieje wiele korzyści z masażu, takich jak poprawa zręczności i ulga w stresie. Ludzie w pewnym momencie doświadczają przynajmniej jednego z tych problemów, dlatego masaż jest najbardziej pożądany.Nie jedz przed masażem. Ostatnią rzeczą, którą chcesz poczuć podczas masażu, jest nieprzyjemność. Trawić w pełni przed przyjazdem. W ten sposób bez problemu przyjmiesz jakąkolwiek pozycję niezbędną do masażu.Kiedy wykonujesz masaż, postaraj się, aby w pokoju grała muzyka. Ta muzyka powinna być bardzo kojąca i spokojna, bez wielu słów. Muzykoterapia może pomóc ukoić mięśnie, dzięki czemu możesz zmaksymalizować ogólne wrażenia i pomóc w ogólnej technice podczas masażu, który wykonujesz.Masaż jest świetny w czasie ciąży, ale poczekaj dopiero po pierwszym trymestrze. W pierwszym trymestrze Twoje dziecko jest na najwcześniejszym etapie rozwoju. Uwalniane podczas masażu toksyny mogą uszkodzić płód lub zahamować wzrost w tym delikatnym okresie. Po ukończeniu 16 tygodni powinieneś mieć pewność, że możesz cieszyć się masażem.Jeśli możesz, skorzystaj z masażu raz lub dwa razy w tygodniu. Otrzymywanie masaży według harmonogramu sprawi, że poczujesz się dobrze. Jest to bardziej niż prawdopodobne przypisywane prostemu faktowi, że masaże są naturalnymi reduktorami stresu, pomagając zrelaksować umysł i ciało. Jeśli możesz, strzelaj do masażu co najmniej dwa razy w tygodniu.Utrzymuj pomieszczenie w dobrej temperaturze przez cały czas masażu. Jeśli wykonujesz masaż zimą, postaraj się włączyć ciepło, aby nie było nieprzyjemnie. Chcesz zostać guru masażu? Wypróbuj te wskazówki!

Z drugiej strony, jeśli na zewnątrz jest bardzo gorąco, utrzymuj klimatyzację na rozsądnym poziomie.Petrissage to najlepszy sposób na złagodzenie stresu i zniknięcie bólu.

Ta metoda wymaga użycia opuszków palców i kciuka. Chwyć mięsień i ściśnij go przez kilka sekund, zanim przejdziesz do innego obszaru. Przechodź przez te same obszary kilka razy, aż ból zniknie.Jednym z prostych sposobów wykonywania masażu jest użycie techniki „grabienia”. Odbywa się to poprzez rozkładanie palców i używanie opuszków palców. Zacznij od obszaru barków, a następnie przesuwaj palcami ruchem grabiącym w dół pleców. Upewnij się, że palce poruszają się wzdłuż kręgosłupa, a nie na jego szczycie. Podczas gdy jedna ręka porusza się w górę, drugą w dół ruchem naprzemiennym.Pomyśl o skorzystaniu z masażysty, który wykonuje telefony domowe i biurowe. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić terapeucie kosztom wynajmu powierzchni biurowej. Te podróżujące masażystki są na ogół znacznie tańsze niż ci, którzy mają przestrzeń biurową.Masaże shiatsu przypominają akupunkturę, w której zamiast igieł stosuje się palce. Masażysta dokładnie wie, jak wywrzeć odpowiedni nacisk na Twoje punkty nacisku, co pozwoli Twojemu ciału szybko się zrelaksować. Masaże shiatsu mają na celu zwiększenie poziomu energii i dobrego samopoczucia.Komunikuj się ze swoim masażystą. Twoja masażystka najprawdopodobniej nie czyta w myślach, więc daj im znać, jeśli jakiś obszar twojego ciała wymaga nieco dodatkowej uwagi. Niezależnie od tego, czy masz bałagan w ramionach od garbienia się nad biurkiem, czy nogi są obolałe po treningu maratonu, odezwij się.Podsumowując, trudno jest powtórzyć lub zastąpić ciężką pracę, której wymaga, aby zostać wykwalifikowaną masażystką. Im więcej rozumiesz o swoich zabiegach, tym bardziej możesz pomóc swojemu terapeucie zrozumieć Twoje potrzeby. Musisz dostosować przeczytane wskazówki do swoich preferencji.