23 kwietnia, 2024

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Zmniejszenie stresu poprzez uprawę domowego ogrodu

4 min read

Ponieważ ogrodnictwo istnieje od wieków, ludzie opracowali wiele sposobów uprawy świeżych, ekologicznych owoców i warzyw, które nie wymagają stosowania niebezpiecznych chemikaliów.

Jeśli brzmi to jak coś, co może Cię zainteresować, czytaj dalej ten artykuł, aby uzyskać kilka wskazówek związanych z produktami organicznymi.Uprawiaj warzywa i owoce do picia. Często pomijane, ale łatwe w uprawie są przedmioty, z których można zrobić fantastyczne i pożywne napoje. Te jagody i soki owocowe można zamrażać, konserwować lub przerabiać na wino i twardy cydr. Dobrze zrobione wino jabłkowe lub jagodowe może zaczynać się od 10-12 dolarów za butelkę, więc może to być również zysk dostępny w ogrodzie.Dostępne są domowe rozwiązania zwalczające mączniaka prawdziwego, który możesz znaleźć na swoich roślinach. Zamiast tego połącz sodę oczyszczoną z wodą i mydłem w płynie. Spryskaj rośliny raz w tygodniu, aż pleśń zniknie. Jest to naturalne rozwiązanie, aby bezpiecznie pozbyć się pleśni z Twoich roślin.Nie pozwól, aby ogród pozostał bez wody. Wiele osób ma nierealistyczne oczekiwania co do codziennego podlewania ogrodu po pracy, ale życie staje na przeszkodzie i to koniec ogrodu. Zainstaluj system zraszania, aby zapewnić wystarczającą ilość wody w ogrodzie. Chociaż zwiększa to koszty ogrodu, wygoda jest warta swojej ceny.Nie zakładaj, że za wszystkie dolegliwości roślin winne są owady. Jest wiele rzeczy, które mogą wpływać na zdrowie rośliny. Zmniejszenie stresu poprzez uprawę domowego ogrodu

PH wody, której używasz, położenie rośliny (w cieniu lub w bezpośrednim słońcu), ilość gleby w doniczce i kilka innych powodów może być czynnikiem decydującym.Oddaj swoje stare rajstopy do recyklingu w ogrodzie! Rajstopy tworzą wyjątkowe krawaty ogrodowe, ponieważ są bardzo plastyczne, bardzo mocne, a jednocześnie niezwykle miękkie, dzięki czemu nie wbiją się w wiązane rośliny.

A co najlepsze, ponieważ zajmujesz się recyklingiem, to rozwiązanie to kolejny świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy.Hoduj rośliny z nasion, zamiast kupować rośliny ze szkółki. Kuszące może być kupowanie roślin, które mają już przewagę, ale zwykle nie jest to konieczne. Uprawiając z nasion, możesz znaleźć krajobraz swojego podwórka za mniej niż 50,00 dolarów różnych nasion roślin, zamiast wydawać setki, a nawet tysiące dolarów na szkółkę roślin.Jeśli chcesz uprawiać warzywa, ale nie masz miejsca, rozważ sadzenie warzyw rosnących na winorośli. Warzywa, takie jak dynia, melony i pomidory, można wytrenować, aby rosły wzdłuż kraty lub ogrodzenia. Możesz wykorzystać pionową przestrzeń, aby uzyskać taki ogród warzywny, jaki chcesz.Upewnij się, że codziennie podlewasz swój ogród. Jeśli Ty lub ktoś inny nie może tego robić codziennie, warto przyjrzeć się konfiguracji systemu zraszania. Wygoda posiadania systemu tryskaczowego przewyższa jego koszt. W ten sposób Twój ogród będzie codziennie podlewany.Wrzos to magnes na przyjazne owady. Wrzos jest pożądany dla pszczół; gdy wrzos pojawia się wczesną wiosną, może być źródłem nektaru. Ponadto grządki wrzosu zazwyczaj pozostawia się same. Z tego powodu owady, które są dobre dla Twojego ogrodu, często sprawiają, że są one domem, takie jak chrząszcze czy pająki. Jeśli zdecydujesz się na użycie wrzosu, zawsze pamiętaj o założeniu rękawiczek podczas procesu przycinania.Organicznym ogrodnikom trudno jest zrozumieć, dlaczego nie wszyscy próbują uprawiać produkty bez użycia niebezpiecznych substancji. Przedkładanie zysków nad zdrowie nigdy nie jest mądrym posunięciem. Ale tak długo, jak korzystasz ze wskazówek zawartych w powyższym tekście, możesz mieć pewność, że zawsze skupiasz się na zdrowiu, uprawiając ekologicznie.