21 maja, 2024

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Jakie łóżko wybrać do sypialni?

3 min read

Nie od dziś wiadomo, że łóżko jest królem sypialni i to od niego głównie zależy jej wygląd. Niezależnie czy chcesz nadać jej eleganckiego wyglądu, czy bardziej przytulnego i ciepłego klimatu to właśnie łóżko jest decydującym elementem. W ostatnim czasie największą popularnością cieszą się łóżka drewniane tapicerowane. Łóżko drewniane, łóżko tapicerowane, czy łóżko z drewniane z tapicerowanym zagłówkiem – w zależności od tego, na które się zdecydujesz musisz zwrócić uwagę na pewne kwestie.

Jakie łóżko wybrać do sypialni?

Łóżko drewniane czy tapicerowane – jakie wybrać do sypialni?

Łóżko drewniane

Łóżko drewniane doskonale sprawdza się w każdym typie wnętrza. Niezależnie od koloru i rodzaju drzewa, z którego jest wykonane bez większych problemów znajdziesz takie, które spełni Twoje oczekiwania. Ogromną zaletą drewnianych łóżek jest fakt, że bez większego problemu dobierzesz do nich pasujące meble, zarówno kolorem jak i stylem i stworzysz wnętrze w większości stylów, np.: rustykalnym, czy skandynawskim.

Łóżko tapicerowane

Decydując się na łóżko tapicerowane warto zwrócić uwagę na podstawowe kwestie takie jak różnica w wielkości wewnętrznej i zewnętrzne, a także materiału, z jakiego jest wykonane tapicerowanie: tkanina, skóra lub ekoskóra. Wybierając materiał zwróć uwagę, aby był hydrofobowy – to znaczy, że jest plamoodporny i nie pochłania brudu. Dzięki temu łóżko będzie łatwiejsze w pielęgnacji.

Łóżka tapicerowane nadają wnętrzom wyjątkowego stylu, dodają elegancji, a jednocześnie dzięki odpowiedniej tkaninie również przytulności. Doskonale sprawdzają się we wnętrzach typu glamour, lub tych urządzanych na bardzo przytulne. Ze względu na tak duży rozstrzał, tak naprawdę sprawdzają się w większości wnętrz i stylów.

Zwróć uwagę na wszystkie wymienione wyżej elementy, jeśli decydujesz się na drewniane łóżko z tapicerowanym zagłówkiem. W tej sytuacji jest ważny zarówno materiał, z którego wykonany będzie zagłówek, wzór tapicerowania jak i rodzaj drzewa, czy kolor łóżka.

Wybierając łóżko do sypialni pamiętaj, że kolor ma znaczenie:

– jasne łóżko – optycznie powiększa wnętrze
– ciemne łóżko – optycznie zmniejsza pomieszczenie

Każde z tych łóżek ma swoje wady i zalety, a jednocześnie wygląda pięknie. Tak jak przeczytałeś/aś na wstępie łóżko jest królem sypialni, ale dopiero połączone z odpowiednimi dodatkami i resztą mebli tworzy całe królestwo. Urządzając swoją sypialnię myśl kompleksowo – zacznij od wyboru łóżka, a następnie dopasuj pasujące do niego elementy. W ten sposób zachowasz spójny wygląd wnętrza.