21 maja, 2024

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Czym cechują się listwy przyokienne?

2 min read

Listwy przyokienne to ciekawe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie chcemy zadbać o estetykę i funkcjonalność w każdym wnętrzu. Podczas doboru zwróćmy uwagę na dobrą jakość i atrakcyjną cenę. Czym wyróżniają się listwy okienne? Jak wybrać najlepszą opcję? O czym pamiętać podczas zakupu?

Czym cechują się listwy przyokienne?

Listwy przyokienne

Producenci oferują szereg ciekawych rozwiązań, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Listwy przyokienne powinny cechować się atrakcyjną ceną, która będzie szkła w parze w dobrą jakością. To produkt powszechnie stosowany do prawidłowego wykonania dylatacji pomiędzy tynkiem zewnętrznym a ościeżnicą okienne. Najpopularniejszymi kolorami listew tego typu są:

– złoty dąb,
– ciemny orzech,
– grafit,
– jasny szary,
– biały.

Oczywiście można też zamówić inną kolorystykę, taką jak np. mahoń, czy palisander. Markowe listwy cieszą się bardzo dużym uznaniem na rynku.

Czym są listwy przyokienne?

Przyokienna listwa zapewnia funkcjonalne i bezpieczne połączenie ramy okna, drzwi, czy innych budowlanych elementów z tynkiem wewnętrznym lub zewnętrznym. Zabezpieczenie tego rodzaju daje możliwość bezpiecznego prowadzenia prac budowlanych, ber ryzyka zabrudzenia, czy też zniszczenia stolarki drzwiowej i okiennej. Wiele modeli posiada samoprzylepną taśmę dylatacyjną. Na uznanie zasługuje produkcja z użyciem PVC – to materiał niezwykle odporny na działanie promieniowania UV. Podczas zakupu zwróćmy uwagę na to, czy listwa posiada specjalny element z klejem, co pozwoli zabezpieczyć folią okna i drzwi.

Co daje listwa przyokienna?

Okazuje się, że źle zamontowane okna podczas budowy lub remontu mogą przysporzyć nas sporo problemów. Wpłyną bowiem na stratę ciepła i niską estetykę z powodu pęknięć tynku. Wymiana okien i poprawa elewacji to nie tylko wysokie koszty, lecz także zamieszanie z pracami remontowymi, co wpłynie na spory stres. Jedynie prawidłowe zamontowanie okien zapewni bezproblemową i długotrwałą eksploatację. W tym przypadku nie należy zapominać o dobrych jakościowo listwach przyokiennych, które pełnią głównie funkcje ochronne.

Listwy przyokienne znajdziemy w sklepach z materiałami budowlanymi lub w sklepach internetowych. Jeśli nie do końca wiemy, jaką opcję wybrać, warto poprosić o pomoc sprzedawcę. Doświadczona osoba wskaże nam, jaką opcję wybrać i jaka kolorystyka będzie najbardziej odpowiednia. Szeroki wybór sprawia, że bez problemu znajdziemy to, czego potrzebujemy. Remont lub budowa domu wymaga zastosowanie sprawdzonych rozwiązań i dobrych jakościowo produktów, jaki daje rynek.