22 lipca, 2024

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Poznaj tajniki samodzielnej regeneracji turbo – podziękujesz nam za to

2 min read

Jeśli postanowiłeś metodycznie troszczyć się o turbosprężarkę w swoim samochodzie, prawdopodobnie nie będziesz musiał przepłacać za wykonanie profesjonalnej regeneracji turbo u lokalnego mechanika.

Wyobraź sobie, że turbina jest Twoim przyjacielem – a przecież każðy z nas lubi systematycznie dbać o to, by najbliżsi ludzie czuli się dobrze w naszym towarzystwie. Trzymaj się tej życiowej zasady również w odniesieniu do samochodu, a Twoje kłopoty z turbosprężarką będą niewielkie, a może nawet znikną raz na zawsze. Zauważyłeś, że z rury wydechowej auta wydobywa się dziwny niebieski dym? To oznacza, że nadeszła pora na wymianę oleju silnikowego – zainwestuj w jakąś sprawdzoną firmę, być może zapłacisz odrobinę więcej niż zwykle, ale obiecujemy, że brak oszczędzania na jakości oleju w dłuższej perspektywie się niebywale opłaca. Nigdy nie lekceważ niebieskiego dymu! Jeśli się pojawi, natychmiast zajmij się tym problemem. W przeciwnym wypadku turbina może zostać trwale uszkodzona.

Poznaj tajniki samodzielnej regeneracji turbo – podziękujesz nam za to

Co wspólnego z regeneracją turbo ma filtr powietrza?

Brudny filtr powietrza może błyskawicznie doprowadzić do katastrofalnej awarii turbosprężarki, a przynajmniej do odczuwalnego zmniejszenia osiągów silnika (a nikt z kierowców tego nie chce, prawda?). Wymieniaj filtr powietrza jak najczęściej, najlepiej co kilkanaście tysięcy przejechanych kilometrów. Jeśli nie będziesz tego robił, stan techniczny samochodu się mocno obniży: zniszczenia zabrudzonych elementów turbiny mogą być tak rozległe, że jedynym wyjściem z sytuacji stanie się regeneracja turbo wykonana przez najlepszych fachowców w branży.

Kiedy poczujesz się bezsilny w obliczu poważnej usterki turbosprężarki, zwróć się do nas po specjalistyczną pomoc. Gwarantujemy, że regeneracja turbo to nasz chleb powszedni. Gorąco zachęcamy Cię do tego, byś sam także starał się dbać o samochód, ale jednocześnie powinieneś mieć świadomość, że czasem trzeba skorzystać z umiejętności zawodowców.