2 grudnia, 2022

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Proste kroki dla wysokiej jakości projektowania stron internetowych

3 min read

Przeszukałeś cały świat w poszukiwaniu najlepszych wskazówek dotyczących projektowania stron internetowych, jednak teraz, gdy znalazłeś ten artykuł, możesz przerwać wyszukiwanie.

Tutaj znajdziesz fantastyczne porady ekspertów, którzy znają projektowanie stron internetowych od podszewki. Przeczytaj ten artykuł, a nie będziesz zawiedziony.Unikaj wpychania elementów strony razem. Każda sekcja strony powinna być naturalnie oddzielona od siebie, ponieważ dzięki temu cel każdej sekcji jest bardziej przejrzysty. Najłatwiejszym sposobem oddzielenia sekcji jest użycie bloków DIV, ale są też inne sposoby, w tym pozycjonowanie bezwzględne (niezalecane), polecenie CSS margin i floaty.Upewnij się, że używasz właściwego tekstu kotwicy. Tekst kotwicy linku powinien jasno opisywać, czego odwiedzający powinien się spodziewać po kliknięciu linku. Na przykład, jeśli link prowadzi do strony zamawiania widżetów, tekst kotwicy może brzmieć „Zamów widżety”. W szczególności unikaj używania „kliknij tutaj” jako tekstu kotwicy.Powstrzymaj się od nadużywania Javascript. Nawet jeśli może to nadać Twojej witrynie bardziej przejrzysty i responsywny wygląd, może sprawić niektórym użytkownikom problemy. Oprogramowanie do przeglądania stron internetowych znacznie się różni i wszystkie z częstotliwością wypuszczają nowe wersje. Wszyscy odwiedzający nie będą mieli najnowszej wersji przeglądarki, z której korzystają. Ponadto wiele osób nie włącza JavaScript w przeglądarkach internetowych. Proste kroki dla wysokiej jakości projektowania stron internetowych

Jeśli zdecydujesz się używać JavaScript za każdym razem, uniemożliwisz niektórym użytkownikom efektywne korzystanie z Twojej witryny.Spraw, aby Twoje linki były oczywiste.

Klienci nie lubią spędzać czasu na przedzieraniu się przez Twoją witrynę w poszukiwaniu czegoś, co ich interesuje. Posiadanie mapy witryny, a także udostępnianie dużych, widocznych linków pomoże widzowi znaleźć to, czego szuka, bez marnowania czasu na polowanie. Poprowadź ich do swoich informacji.Aby ułatwić odwiedzającym Twoją witrynę poruszanie się po witrynie, zaprojektuj ją tak, aby łatwo było znaleźć „rzeczy”. Kiedy masz prostą witrynę, która ułatwia lokalizowanie informacji, utrzymujesz tam odwiedzających znacznie dłużej. Jeśli im to utrudnisz, będą sfrustrowani i odejdą.Wybierz swojego usługodawcę hostingowego ostrożnie. Niektóre hosty wymagają linku do nich, podczas gdy inne mogą zmusić Cię do zainstalowania ich wyskakujących okienek. Powinieneś także przetestować ich wydajność za pomocą jednego z wielu narzędzi dostępnych za darmo online, ponieważ nie chcesz hostować z kimś, kto stale jest powolny lub ulega awarii.Nie używaj obrazów jako tła. Kiedy myślisz o niektórych największych witrynach w Internecie, nie mają one obrazów jako tła. Używając tła graficznego, reprezentujesz siebie jako kogoś, kto nie jest dobrze zorientowany w projektowaniu stron internetowych. Obrazy jako tła również spowalniają wczytywanie witryny, co może prowadzić do frustracji użytkowników.Używaj bułki tartej i spraw, aby kliknięcie logo witryny powodowało powrót do strony głównej. Bułka tarta to znaczniki, które pokazują, gdzie odwiedzający znajduje się w strukturze witryny. Na przykład okruchy chleba mogą brzmieć „dom > meble > łóżka”. Gdy użytkownik kliknie łącze w bułce tartej, może powrócić do strony znajdującej się wyżej w hierarchii witryny. Kliknięcie logo firmy powinno zazwyczaj również przenieść użytkownika z powrotem na stronę główną.Podsumowując, Twoje poszukiwania zostały wstrzymane, aby upewnić się, że projekt Twojej strony internetowej pasuje do ogólnego planu Twojej firmy. W idealnym przypadku informacje, które zostały tutaj podane, nie tylko dodadzą Ci energii do tworzenia świetnych projektów internetowych, ale także przygotują Cię na najlepsze sposoby jego wdrożenia.