10 grudnia, 2023

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Jak urozmaicić neutralne kolory w sypialni

3 min read

Neutralna paleta barw nie musi być synonimem nudy i monotonii, możesz łączyć stonowane kolory tak, aby były one interesujące.

Jasne odcienie szarości, beżu i złamanej bieli mogą stworzyć uspokajające i komfortowe tło w sypialni, ale może to sprawić, że pokój będzie wyglądać nijako. Są jednak różne sposoby, aby sprawić, by efekt był zachęcający i ciepły, bez rezygnacji z kojących, neutralnych kolorów.

Jak urozmaicić neutralne kolory w sypialni

Jakie kolory w sypialni sprawdzą się najlepiej?

Paleta w neutralnych odcieniach daje nam możliwość swobodnego łączenia dwóch lub więcej kolorów, przykładowo szarości i błękitów, czy białego i beżowego. Aby jednak pomieszczenie nie wydawało się płaskie i jednolite, mieszaj ze sobą odcienie w różnych teksturach, wzorach i formach. Przykładowo w sypialni kolor szary w różnych odcieniach można zastosować na ścianach, dywanie i zasłonach, a także dekoracyjnych poduszkach i kocach, ale każdy z tych elementów jest z innego materiału i ma różne faktury, od twardej ściany, przez lniane czy aksamitne zasłony, po futrzane poduszki i pluszowy koc. Takie łączenie różnych materiałów w tym samym kolorze w sypialni daje bardzo ciekawe efekty i dodaje przytulności.

Możesz również wprowadzić do sypialni odważniejsze kolory, przykładowo zielony. Będzie on dobrze komponował się z roślinami na parapecie czy półkach, jeśli zastosujemy go w elementach dekoracyjnych w odcieniu zieleni czy z nadrukami liści, tworząc wizualną harmonię kolorów w sypialni. Ciepła i przytulności w sypialni dodaje również kolor różowy, może być to zgaszony róż. Można go bardzo łatwo połączyć z paletą jasnych, neutralnych kolorów i drewnianą podłogą. Jednolite wykończenia mogą spłaszczyć pomieszczenie, zwłaszcza gdy paleta jest niewielka. Ale prawie jednokolorowa kompozycja może być piękna i wyglądać niezwykle elegancko, jeśli wprowadzimy ciekawe detale i różne faktury tkanin.

W sypialni najlepiej sprawdzi się jasna i neutralna kolorystyka, do której można dodać nieco koloru, pomysłów poszukaj na stronie https://zona-design.pl/blog/post/18_kolory-w-sypialni?page_type=post. Jednak wiele osób decyduje się na zdecydowane kolory, takie jak ciemny niebieski na ścianach oraz jasne meble dla kontrastu. To, jakie kolory wybierzesz do swojej sypialni, zależy od twojego gustu.