23 kwietnia, 2024

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Łatwe ogrodnictwo dla prawie każdego

4 min read

Gotowy do rozpoczęcia uprawy własnej żywności w ekologicznym ogrodzie? Czy wiesz, jak tarta uprawiać taki ogród? Jeśli nie, nie martw się, ten artykuł Cię wspiera.

Poniżej znajduje się kilka wskazówek i wskazówek, które pomogą Ci zacząć od podstaw uprawy ekologicznego ogrodu.Jeśli chcesz mieć bardziej produktywny ogród, przedłuż sezon wegetacyjny do jesieni, stosując osłony rzędów. Osłony rzędów zatrzymują ciepło, szron na zewnątrz, a także chronią przed wtargnięciem jeleni. Rośliny pod osłonami rzędów powinny być jednak w pewnym stopniu odporne na zimno, dlatego najlepiej wybierać warzywa i warzywa korzeniowe.Aby zmaksymalizować korzyści płynące z kompostu, umieść go w swoim ogrodzie na około dwa tygodnie przed sadzeniem. Kompost faktycznie potrzebuje czasu, aby zintegrować się z glebą, a po połączeniu tych dwóch składników potrzebują czasu, aby się ustabilizować. Zaplanuj zebranie wystarczającej ilości kompostu do nawożenia ogrodu na kilka tygodni przed sadzeniem, aby wyprodukować zdrowsze i silniejsze rośliny.Rośliny potrzebują CO2 dobrze rosnąć. Większość roślin rośnie znacznie lepiej, gdy poziom CO2 jest najwyższy. Najlepszym sposobem na zdobycie jej dużej ilości jest szklarnia. Dla najlepszego wzrostu roślin najlepiej jest utrzymywać wysoki poziom CO2.Śmierdzące robaki mogą uszkodzić Twój ogród, zwłaszcza jeśli uprawiasz ogród jesienią. Lubią ucztować na wszelkiego rodzaju owocach, a także papryce, pomidorach i fasoli. Jeśli nie są kontrolowane, z pewnością mogą wyrządzić mnóstwo szkód w twoim ogrodzie, więc powinieneś zrobić wszystko, aby zmniejszyć ich populację.Posiadanie pięknych roślin cebulowych jest zabawne, dopóki trwa, ale gdy zakwitną, utkniesz w liściach cebulowych, które nie są zbyt atrakcyjne. Staraj się sadzić cebulki między roślinami, które wyrosną i nad wyblakłymi liśćmi cebulek. W ten sposób, gdy lilie lub żonkile zostaną wyczerpane, stare liście zostaną ukryte przez nowy wzrost innych roślin.Przetestuj swoją glebę przed zakupem nawozu. Łatwe ogrodnictwo dla prawie każdego

Nawozy dostarczają roślinom niezbędnych składników odżywczych, takich jak fosfor, potas i azot.

Jednak nawozy mogą być bardzo drogie. Testując glebę ogrodową, aby zobaczyć, jakich składników odżywczych jej brakuje, możesz uniknąć wydawania dodatkowych pieniędzy na złożony nawóz i zamiast tego kupić nawóz zawierający tylko składniki odżywcze, których potrzebuje Twoja gleba.Przed rozpoczęciem prac ogrodniczych dobrze się rozciągnij. Dobre pięć do dziesięciu minut rozciągania pomoże rozluźnić mięśnie i zwiększyć tętno. Mięśnie ciała pracują lepiej i są mniej podatne na kontuzje, gdy są odpowiednio rozgrzane. Spaceruj kilka razy po ogrodzie i wykonaj kilka prostych spacerów, a czas spędzony w ogrodzie będzie przyjemniejszy.Kontrola szkodników jest bardzo trudna, jeśli masz do czynienia z ogrodem warzywnym. Prawdopodobnie nie chcesz opryskiwać pestycydami warzyw, które zamierzasz zjeść. Zamiast uciekać się do tych szkodliwych chemikaliów, możesz powstrzymać szkodniki ogrodowe, po prostu zwracając szczególną uwagę. Jeśli złapiesz szkodniki wcześnie, najlepszą techniką usuwania jest po prostu ręczne usuwanie ich z roślin.Łatwo wyhoduj słodką bazylię. Bazylia jest rośliną jednoroczną i jest bardzo wrażliwa na zimno, więc spróbuj ją wyhodować w doniczce w słonecznym oknie kuchennym. Ciągłe zbieranie rośliny stymuluje wzrost, więc pamiętaj o ciągłym zbieraniu górnych liści. Można ją uprawiać w ogrodzie, ale uważaj na niższe temperatury w nocy, ponieważ spowoduje to więdnięcie lub nawet śmierć całej rośliny.Pamiętając o poprzednich wskazówkach, powinieneś być gotowy do rozpoczęcia własnej uprawy żywności ekologicznej. Wymaga to trochę badań, ciężkiej pracy na zewnątrz i trochę cierpliwości, ale jeśli będziesz się tego trzymać, naprawdę możliwe jest posiadanie udanego ekologicznego ogrodu. Więc wyjdź i rozwijaj się!