10 grudnia, 2023

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Co należy wiedzieć kiedy zaciągamy kredyt w banku?

2 min read

Kredyt, który zaciągamy w banku, powinien opiewać na kwotę, którą będziemy mogli spłacać.

Dlatego też oprócz samej kwoty wybieramy także okres spłaty, im będzie on dłuższy, tym rata kredytowa będzie niższa. Jednak należy pamiętać, że im dłuższy okres spłaty, tym wyższe będą koszty związane z kredytem. Dlatego powinniśmy zastanowić się, jakie mamy możliwości spłaty kwoty, którą pożyczymy w banku.

Co należy wiedzieć kiedy zaciągamy kredyt w banku?

Jak wybrać najtańszy kredyt ?

Na rynku finansowym znajdziemy bardzo wiele różnych ofert bankowych, jak również prywatnych instytucji finansowych. Dla wielu osób właściwe obliczenie realnej raty, która będzie do spłaty co miesiąc, może być problem. Nie zawsze potrafimy zliczyć wszystkie dodatkowe koszty, które występują w przypadku kredytu. Najczęściej bank informuje o oprocentowaniu, jednak w wielu wypadkach nie jest to jedyny koszt związany z pozyskaniem kredytu. Dlatego warto uzyskać poradę doradcy finansowego, jest to specjalista, który bardzo dobrze porusza się po rynku finansów, kredytów, może doradzić nam, gdzie powinniśmy złożyć wniosek kredytowy.

W przypadku kredytu hipotecznego, który może opiewać przykładowo na 25 lat, powinniśmy bardzo rozważnie wybierać bank, z którego bierzemy kredyt. W tym przypadku banki często ustalają także opłaty dodatkowe, przygotowawcze, jak również ubezpieczenie nieruchomości czy też ubezpieczenie kredytobiorcy od utraty pracy lub śmierci. Jeżeli składamy wniosek, warto się przygotować, doradca może nam zasugerować przykładowo spłatę starych zobowiązań, dzięki czemu nasze możliwości finansowe wzrosną. Dzięki temu będziemy mogli najłatwiej uzyskać oczekiwaną kwotę. Nie zawsze bowiem bank przyzna nam kwotę, o którą się ubiegamy, niekiedy będzie ona mniejsza, co uniemożliwia realizację inwestycji.

Jeżeli nie wiemy, w jaki sposób przygotować dokumenty, które będą wymagane podczas składania wniosku, w tym przypadku również przyjdzie nam z pomocą doradca kredytowy Kraków jest miastem, gdzie pracują profesjonaliści z dziedziny finansów, którzy będą mogli przeprowadzić nas przez cały proces uzyskania kredytu hipotecznego czy też gotówkowego.