24 lutego, 2024

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Jaki rodzaj nasion marihuany jest najlepszy do hodowli?

2 min read

Kupując zwykłe nasiona konopi, niektóre wyrosną na rośliny męskie, a inne na rośliny żeńskie.

Musisz być tego świadomy, ponieważ uprawa zwykłych nasion wymaga zwracania szczególnej uwagi na płeć każdej rośliny, aby pozbyć się pojawiających się męskich roślin. Męskie rośliny marihuany nie wytwarzają kwiatów i dlatego nie dają nic do palenia. Co gorsza, samce zapylają rośliny żeńskie, wytwarzając pąki niskiej jakości, które są pełne nasion. Jeśli sadzisz zwykłe nasiona, powinieneś planować zakup większej ilości nasion niż faktycznie potrzebujesz, ponieważ wyższy procent tych nasion da rośliny męskie.

Jaki rodzaj nasion marihuany jest najlepszy do hodowli?

Dlaczego warto wybrać nasiona marihuany feminizowane

Z drugiej strony, nasiona feminizowane zostały wyhodowane w celu uzyskania wyłącznie żeńskich roślin. Oznacza to, że nie będziesz musiał kupować aż tylu nasion, ponieważ wyższy procent nasion, które zasadzisz, wyrośnie na produktywne samice. Jednak nasiona feminizowane nie dają stu procentowej gwarancji na rośliny płci żeńskiej, więc nadal należy zwracać uwagę na płeć roślin w miarę ich dojrzewania, aby można było dostrzec i wyeliminować wszelkie rośliny męskie, które mogą się pojawić.

Wreszcie, nasiona automatycznie kwitnące mają więcej wspólnego z cyklem wzrostu rośliny marihuany. Podczas uprawy zwykłych nasion będziesz musiał dostosować rodzaj i ilość światła, które otrzymuje roślina, aby uruchomić proces kwitnienia. Ale nasiona automatycznie kwitnące zostały genetycznie zaprojektowane, aby wyprodukować roślinę, która automatycznie kwitnie w odpowiednim czasie, bez konieczności całkowitej zmiany światła, które otrzymuje roślina podczas całego okresu wzrostu. Zazwyczaj kwitnienie pojawia się po około 10 tygodniach wzrostu konopi, ale może się on różnić w zależności od gatunku.

Obecnie coraz więcej hodowców decyduje się na nasiona marihuany feminizowane, które dają spodziewane plony. Ogólnie rzecz biorąc, nasiona feminizowane są łatwiejsze i prostsze w uprawie niż inne rodzaje nasion marihuany.