22 lipca, 2024

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Systemy ogrzewania domów jednorodzinnych

2 min read

W każdym domu potrzebujemy kotła do ogrzewania, obecnie wykorzystuje się różne rodzaje kotłów, opalane gazem, węglem, drewnem, pelletem.

Naturalnie wybór kotła może zależeć od wielkości naszego domu, powinniśmy także zwrócić uwagę na wielkość kotłowni czy też piwnicy w której umieścimy nasz kocioł. Oczywiście obecnie temperaturą można łatwo sterować, wykorzystując panele elektroniczne które możemy umieścić w domu przykładowo w przedpokoju gdzie będziemy mogli automatycznie lub też ręcznie ustawić temperaturę w zależności od potrzeb.

Systemy ogrzewania domów jednorodzinnych

Jak wybrać odpowiedni kocioł do ogrzewania domu

Dobrym pomysłem jeżeli poszukujemy kotła praktycznie bezobsługowego będzie kocioł gazowy, w tym przypadku podłączamy go do instalacji gazowej, będzie on automatycznie się załączał, podgrzewał wodę w systemie kaloryferów oraz wodę w łazienkach. Z pewnością będzie to bardzo czyste rozwiązanie, dzięki temu nie będziemy musieli dokładać drewna czy też węgla do naszego kotła, należy jednak zwrócić uwagę na odpływ skraplającej wody. Jeżeli posiadamy stary kocioł opałowy, będzie on posiadał niską wydajność, dlatego też niekiedy będziemy decydowali się na jego wymianę.

Oczywiście w starszych domach może być potrzebne wymiana także całej instalacji systemu rur, obecnie wykorzystuje się rury miedziane, możemy wymienić także kaloryfery na bardziej efektywne, z pewnością stare kaloryfery żeliwne mogą być częściowo zatkane, może odkładać się w nich kamień z wody. Dodatkowo warto zwrócić uwagę iż często są także pokryte wieloma warstwami farby jeżeli ich nie odnawiamy, w związku z tym ich wydajność jest dość niska.

Jeżeli będziemy decydowali się na nowy system miedziany warto zapoznać się z ofertą firmy https://thermshop.pl/, znajdziemy tam ofertę na różnego rodzaju rury, złączki, elementy systemu ogrzewania całego domu. Będziemy mogli także dobrać odpowiedni kocioł do naszego domu , w tym przypadku może być to kocioł gazowy, pelletowy z pewnością obecnie stosowane w kotły pelletowe bardzo wydajnie spalają wsad, wykorzystując optymalnie uzyskaną energię.