21 maja, 2024

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Trendy na rynku nowych mieszkań w Lublinie 2023

2 min read

Szukasz mieszkania na rynku pierwotnym w Lublinie i zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę? Jakie ciekawe inwestycje szykują lubelscy deweloperzy? Co nowego pojawia się w standardach wyposażenia mieszkań i na jakie udogodnienia na osiedlach mieszkaniowych będziemy mogli liczyć w powstających inwestycjach? Zapraszamy na przegląd lubelskich trendów mieszkaniowych!

Prywatność i bezpieczeństwo na osiedlach mieszkaniowych

W ofercie każdego dobrego dewelopera w Lublinie znajdziemy inwestycje, w których duży nacisk kładzie się na zachowanie prywatności i bezpieczeństwo mieszkańców. W tym celu stosuje się takie rozwiązania, jak videofony, zamki z kontrolą dostępu, systemy monitoringu, bramy wjazdowe zabezpieczone kodami, drzwi antywłamaniowe, a w przypadku inwestycji o podniesionym standardzie, także recepcje z portierem.  

Pełne zaaranżowanie terenu i wspólne przestrzenie

Aktualnie budowane przez deweloperów w Lublinie osiedla mieszkaniowe to nie tylko same mieszkania – to także wiele udogodnień na całym terenie inwestycji i zaaranżowanie terenu wokół budynków. Projektanci odpowiadają na potrzeby mieszkańców i tworzą przestrzenie wspólne wypełnione zielenią. Standardem na nowych osiedlach są bezpieczne place zabaw, alejki spacerowe z ławeczkami, siłownie zewnętrzne i inne miejsca przeznaczone do rekreacji i integracji mieszkańców. 

Zrównoważony rozwój

Podczas projektowania osiedli deweloperzy w Lublinie coraz większą wagę przykładają do zrównoważonego rozwoju. Wymaga to między innymi uwzględnienia takich ekologicznych rozwiązań, jak wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, elektromobilności, a także dbanie o tereny zielone. W nowych lubelskich inwestycjach pojawiają się więc parkingi z miejscami do ładowania samochodów elektrycznych czy wentylacja hybrydowa. 

Nowoczesna architektura

Aktualnie powstające w Lublinie inwestycje deweloperskie charakteryzują się przede wszystkim nowoczesnym designem. W realizacji projektów deweloperzy stosują różnorodne, często kontrastujące ze sobą materiały, takie jak szkło, drewno, stal czy beton, a także proste formy i stonowane. Nowoczesna architektura jest funkcjonalna, przestronna, daje poczucie ładu i stwarza możliwości komfortowego wypoczynku we wnętrzach. 

Zwiększenie dostępności 

Deweloperzy w Lublinie projektując nowe osiedla mieszkaniowe coraz częściej zwracają uwagę na potrzeby osób niepełnosprawnych. W celu zwiększenia dostępności na terenie inwestycji pojawiają się przestronne klatki schodowe, windy dojeżdżające na każdy poziom, rampy i szerokie chodniki, a same lokale mieszkalne dają możliwość dostosowania przestrzeni do indywidualnych potrzeb mieszkańców.