26 września, 2023

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Finanse osobiste nigdy nie były tak proste!

3 min read

Umiejętność zarobienia dużych pieniędzy pomoże Ci przetrwać w dzisiejszym świecie.

Sztuczką, aby jak najlepiej wykorzystać swoje pieniądze, jest posiadanie dobrych umiejętności zarządzania pieniędzmi. Czytaj dalej, ponieważ istnieje wiele wskazówek dotyczących finansów osobistych, które dadzą ci umiejętności zarządzania pieniędzmi, które są potrzebne, aby mądrze korzystać z pieniędzy.Spraw, aby Twój dom był bardziej przyjazny dla środowiska, przełączając wszystkie żarówki w domu na kompaktowe lampy fluorescencyjne. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze na miesięcznych rachunkach za prąd lub energię, a także będzie trwać znacznie dłużej niż tradycyjne żarówki, co oznacza, że ​​nie będziesz musiał wydawać tylu pieniędzy ani czasu na ich wymianę.Kiedy idziesz do banku lub pośrednika hipotecznego i otrzymujesz wstępną zgodę na pożyczkę, powinieneś odjąć 20 procent od kwoty, którą oferują ci pożyczyć i wziąć tylko tę kwotę. To ochroni Cię przed wszelkimi nieoczekiwanymi sytuacjami finansowymi, które mogą się pojawić.Załóż konto bankowe na środki awaryjne i nie używaj go do codziennych wydatków. Fundusz awaryjny powinien być używany tylko na wszelkie nieoczekiwane wydatki, które są niezwykłe. Oddzielenie funduszu awaryjnego od zwykłego konta zapewni Ci spokój ducha, że ​​będziesz mieć pieniądze do wykorzystania wtedy, gdy ich najbardziej potrzebujesz.Pracując z dowolną firmą zajmującą się finansami osobistymi, uważaj na oszustów. Zgodnie z ogólną zasadą, jeśli jakakolwiek oferta brzmi zbyt dobrze, aby była prawdziwa, to zwykle tak jest. Finanse osobiste nigdy nie były tak proste!

Po prostu przeczytaj wszystkie drobne druki w umowach, a jeśli w ogóle nie oferują żadnej umowy, całkowicie unikaj ich ofert lub promocji.Karty kredytowe Rewards to świetny sposób na zdobycie czegoś dodatkowego za rzeczy, które i tak kupujesz.

Jeśli używasz karty do płacenia za powtarzające się wydatki, takie jak paliwo i artykuły spożywcze, możesz gromadzić punkty na podróże, posiłki lub rozrywkę. Tylko pamiętaj, aby spłacić tę kartę pod koniec każdego miesiąca.Zapłać najpierw sobie. Co miesiąc wpłacaj trochę pieniędzy z wypłaty na awaryjne konto oszczędnościowe. W pewnym momencie możesz napotkać nieplanowane wydatki, dzięki czemu będziesz mógł się nimi zająć bez konieczności sięgania po kartę kredytową. Jeśli to możliwe, spróbuj stworzyć fundusz ratunkowy, który może pokryć co najmniej trzymiesięczne wydatki na życie.Zachowanie jak największej odpowiedzialności jest kluczową cechą w utrzymaniu solidnego konta bankowego. Kiedy masz konto czekowe, upewnij się, że nigdy nie bierzesz więcej niż masz. Może to prowadzić do opłat za debet, które z czasem mogą się sumować i mieć wpływ na ogólne saldo.Liczy się każdy dolar, więc powinieneś znaleźć wszystkie monety w swoim domu i włożyć je do banku. Przeszukaj wszystkie poduszki na kanapie i kieszenie dżinsów, aby znaleźć dodatkowe ćwiartki, dziesięciocentówki i pięciocentówki, które możesz zarobić. Te pieniądze lepiej służą do zarabiania odsetek niż leżenia w domu.Kiedy bierzesz pieniądze, jedną rzeczą, której musisz unikać, jest wypłata z innego banku niż twój. Każda wypłata będzie kosztować od 2 do 4 dolarów i może się z czasem sumować. Trzymaj się wybranego banku, jeśli chcesz zminimalizować różne wydatki.Teraz, po zapoznaniu się z treścią tego artykułu, mam nadzieję, że lepiej rozumiesz, jak korzystać ze swoich pieniędzy. Dzięki dostarczonym wskazówkom dotyczącym finansów osobistych powinieneś teraz posiadać niezbędne umiejętności zarządzania pieniędzmi, aby lepiej wykorzystać swoje pieniądze, a nawet zachować część na przyszłość.