24 lutego, 2024

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Jak urządzić ładny i funkcjonalny salon?

2 min read

Obecnie coraz częściej poszukujemy mebli, które będą proste, praktyczne, z pewnością są to cechy charakterystyczne dla stylu skandynawskiego, mogą być to meble w kolorze białym, które z pewnością optymalnie mogą wykorzystać dostępną przestrzeń.

Często określa się, iż są to meble w kolorach stonowanych, znajdziemy tutaj prostą oraz czystą formę. Często jeżeli chodzi o kolorystykę znajdziemy tutaj odcienie szarego, czy też z pewnością dodatki do mieszkania, lub też meble w tym stylu będą bardzo ciekawym pomysłem.

Jak urządzić ładny i funkcjonalny salon?

Salon w stylu skandynawskim

Styl skandynawski to oczywiście Europa Północna, wnętrza urządzone w tym stylu cechuje minimalizm, z pewnością sprawdza się doskonale w wielu wnętrzach. Warto zwrócić uwagę, iż meble w kolorze białym mogą nieco powiększać mieszkanie, sprawiać iż będzie ono wydawało nam się nieco obszerniejsze. Naturalnie bazą koloru jest tutaj biały, warto zwrócić uwagę iż często są to meble wykonane z drewna, które będą charakteryzowały się dużą wytrzymałością w porównaniu do mebli wykonanych z płyty wiórowej. Dodatkowo często są to meble stworzone z wykorzystaniem naturalnych tkanin takich jak bawełna, juta oraz len, także często w odcieniach jaśniejszych czy też szarych.

Obecnie coraz częściej odchodzimy od przytłaczających masywnych meblościanek, z pewnością w przypadku stylu skandynawskiego znajdziemy w interesujące otwarte półki, mogą być to także eleganckie szafki pod telewizor. Z pewnością warto zwracać uwagę na aspekt użyteczności, powinny być to przede wszystkim meble wygodne oraz pozwalające na jak najlepsze wykorzystanie. Z pewnością jeżeli chcemy mieć urządzone mieszkanie w stylu skandynawskim, warto również zwrócić uwagę na odpowiednie oświetlenie, meble w jasnych kolorach można dodatkowo podświetlić, możemy wykorzystać w tym celu mniejsze lampki, co da bardzo interesujący efekt wizualny.

Obecnie w internecie znajdziemy bardzo wiele ciekawych poradników, dowiemy się z nich przykładowo jak urządzić salon w stylu skadynawskim, jak dobrać meble oraz ich wysokość. Z pewnością warto zastanowić się nad wysokością oraz szerokością stolika, który z pewnością znajdzie się w salonie, do tego możemy dobrać elegancką szafkę RTV oraz również inne szafki, które znajdą się po bokach.