24 lutego, 2024

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Pościel bawełniana

3 min read

Pościel zapewniająca komfort snu. Pościel ma duży wpływ na komfort snu, estetykę naszej sypialni, warto poszukiwać wysokiej jakości materiałów, takich jak bawełna czy jedwab.

Pościel powinna być oddychająca, miła w dotyku. Flanela, perkal, satyna, adamaszek to także pościel z bawełny, możemy wybierać różne materiały w zależności od indywidualnych preferencji.

Dlaczego warto wybrać pościel bawełnianą?

Kupując pościel najczęściej zwracamy uwagę na rozmiar, kolorystykę, jednak nie możemy zapominać o materiale. Dzięki wysokiej jakości pościeli z pewnością podniesiemy komfort snu, bawełna posiada właściwości higroskopijne, dobrze pochłania wilgoć, dzięki temu nawet w gorące dni nie będziemy odczuwać dyskomfortu. Pościel bawełniana może być prana w wysokiej temperaturze, nie mechaci się, nie traci miękkości. Sklepy oferujące pościel często określają ją jako bawełnianą, jednak w niektórych przypadkach oznacza to, że większość składu, z jakiego wykonany jest materiał, to bawełna, a część to przykładowo poliester, dlatego należy dokładnie sprawdzić metkę, kupować pościel od sprawdzonych dostawców.

Ważna jest także gramatura tkaniny, czyli waga przypadająca na metr kwadratowy. W tym przypadku wpływ na gramaturę ma gęstość włókien, warto wybierać tkaniny o wyższej gramaturze, dzięki czemu materiał będzie grubszy, bardziej wytrzymały. Tania pościel z cienkiej bawełny może z czasem ulec uszkodzeniu, przetarciu, dodatkowo grubsza pościel będzie lepiej pochłaniała wilgoć. Dostępne są różne rozmiary, które dopasujemy do wielkości łóżka, materaca, może być to przykładowo  pościel 160 x 200 czy też 200 x 220 cm. Dobrym pomysłem jest zakup nieco większej pościeli niż rozmiar materaca. Często zestawy pościelowe składają się z dwóch poduszek oraz kołdry, możemy wybrać różne motywy graficzne, pościel dla dzieci oraz młodzieży z motywami z bajek czy też gier komputerowych.

W zależności od rodzaju tkaniny bawełnianej, warto zwrócić uwagę na temperaturę prania, często producenci oferują także pościel antyalergiczną, która będzie dobrym rozwiązaniem dla dzieci. Dodatkowo pościel może spełniać różnego rodzaju normy bezpieczeństwa, które zapewniają dodatkowo o wysokiej jakości.