24 lutego, 2024

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Wykończenie mieszkania pod klucz – deweloper czy architekt z ekipą?

2 min read

Osoby, które kupują mieszkanie od dewelopera, mogą wybrać mieszkania wykończone w różnym standardzie.

Niekiedy będą to mieszkania, gdzie będziemy musieli we własnym zakresie wykonać podłogi, samodzielnie wykończyć łazienkę oraz kuchnię. W zależności od oczekiwań możemy wybrać mieszkania wykończone w różnym zakresie, niekiedy mogą być to mieszkania pod klucz z gotowymi łazienkami czy też podłogami.

Wykończenie mieszkania pod klucz - deweloper czy architekt z ekipą?

Jak urządzić mieszkanie od dewelopera?

Wiele osób chce dobrać wykończenie wnętrz według własnego pomysłu, dobrać kolorystykę, stworzyć wyjątkowy styl, w którym czuję się najlepiej. Z pewnością należy zwrócić uwagę na wykończenie łazienki oraz kuchni, w łazience bardzo duży wpływ na wygląd mają płytki, dobierzemy ich kolorystykę, wielkość. Należy zwrócić uwagę na wybudowanie wanny lub kabiny prysznicowej, ustawienie umywalki, szafek, mebli i wyposażenia łazienki. Niekiedy możemy także zmienić układ rur, aby zmienić miejsce położenia wanny czy też zlewu. Podobnie możemy wykonać wylewkę zmiany w kuchni, dzięki czemu w odpowiednim miejscu umieścimy zlew, lodówkę, piekarnik czy też zmywarkę.

Mieszkanie, które jest wykończone, daje nam mało opcji do wprowadzenia własnego stylu, przygotowania mieszkania według własnego pomysłu. Dlatego wiele osób wybiera stan surowy, gdzie możemy nieco zmienić wygląd ścian, przygotować półki, zastosować oświetlenie przysufitowe, wybrać rodzaj parkietu czy też paneli podłogowych. Podczas prowadzenia prac budowlanych, wykańczania wnętrza, należy liczyć się także z powstawaniem pewnych ilości odpadów, będą to płytki, kawałki paneli podłogowych. Dlatego należy zadbać o ich wywóz, możemy obecnie wynająć kontener na gruz. Firma, która podstawia kontenery, zajmuje się wywozem odpadów, ich bezpieczną utylizacją. Dzięki temu nie musimy się martwić odpadami poremontowymi, zostaną one w logiczny sposób przetworzone, część z nich zostanie wykorzystana ponownie.

Firmy, które zajmują się wypożyczeniem kontenerów i wywozem odpadów, ofertę przedstawiają często na stronach internetowych, przykładowo na stronie https://dkm-odpady.pl/pl/regions/lodz. Możemy znaleźć tam informacje dotyczące wielkości kontenerów, kosztów wywozu w zależności od rodzaju odpadów. Należy pamiętać, że wywóz odpadów nie zmieszanych, gruzu, jest tańszy niż różnych typów pomieszanych w kontenerze, odpadów takich jak drewno, sklejka, płytki.