21 maja, 2024

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Jakie osiedla budują się w Lublinie?

3 min read

Szukasz mieszkania dla siebie lub chcesz zainwestować w lokale na wynajem i zastanawiasz się, jakie nowe osiedla budują deweloperzy w Lublinie? A może rozglądasz się za inwestycjami, które dopiero są w planach? Zastanawiasz się, na które dzielnice miasta warto zwrócić uwagę? Zapraszamy na nasz przegląd miejsc, które są rozchwytywane przez lubelskich deweloperów.

Gdzie buduje się w Lublinie?

Do tej pory niemal każdy deweloper w Lublinie mógł pochwalić się inwestycjami w takich dzielnicach miasta, jak Felin, Węglin czy Wrotków. To tutaj bowiem w ostatnich latach powstało najwięcej osiedli mieszkalnych. Dlaczego? Są to dzielnice na obrzeżach miasta, a więc łatwo tu o kupno działki. Dojazd do Centrum z tych miejsc nie jest najszybszy, ale możemy tu liczyć na ciszę, bliskość miejsc rekreacyjnych, tras spacerowych czy rowerowych, a także nowo powstające punkty usługowe i gastronomiczne oraz placówki edukacyjne. Mieszkając na osiedlach w tych miejscach z pewnością wśród sąsiadów będziemy mieć wiele młodych osób i rodzin z dziećmi. 

Prestiżowa lokalizacja i wysoki standard 

Wśród oferty kilku lubelskich deweloperów znajdziemy inwestycje w ciekawych lokalizacjach bliżej Centrum miasta. Mowa tu o takich dzielnicach, jak Sławinek, Konstantynów i Czechów. Osiedla w tych miejscach bardzo często cechują się podwyższonym standardem, licznymi udogodnieniami dla mieszkańców czy prestiżowymi rozwiązaniami. Z powyższymi zaletami w parze idzie także wyższa cena – za mieszkania bliżej Centrum zapłacimy zazwyczaj więcej niż za te na obrzeżach miasta. Wiele z takich inwestycji mieszkaniowych już powstaje, ale jeśli możemy jeszcze poczekać na swoje wymarzone mieszkanie, warto wziąć pod uwagę takie planowane osiedla, jak Morwowa Tower (widok z wysokich pięter tej inwestycji może być naprawdę spektakularny) czy bardziej kameralne Koncertowe Wzgórze. 

Czy warto kupić mieszkanie poynajem w Lublinie?

Niejeden deweloper Lublin traktuje jako swój sprzedażowy pewnik. Dlaczego? To największe polskie miasto po tej stronie Wisły, pełne perspektyw rozwojowych, nowych firm, instytucji kultury, filii dużych korporacji i… uczelni. Jako że młodzież przyjeżdża tu na studia z różnych części naszego regionu, a nawet kraju, na rynku jest stałe zapotrzebowanie na lokale pod wynajem. Wielu absolwentów natomiast po studiach zostaje w mieście – oni również potrzebować będą mieszkania, początkowo na wynajem, później często do zakupu na własność. Rynek wynajmu mieszkań ma w Lublinie duży potencjał, w który warto inwestować.