23 czerwca, 2024

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Najlepszy deweloper w Warszawie – na co zwrócić uwagę przed zakupem mieszkania?

3 min read

Czym powinien charakteryzować się dobry deweloper z Warszawy? Zakup własnego mieszkania to ogromne wyzwanie dla klienta i zapewne jedna z trudniejszych decyzji w jego życiu. Właśnie dlatego tak istotne jest znalezienie firmy, która będzie go w tej chwili wspierać pod każdym względem. Nie warto dokładać sobie zmartwień i korzystać z usług podejrzanych przedsiębiorstw. Bezpieczniejsze jest zwrócenie się do uznanych marek, które na swoim koncie mają wiele udanych inwestycji.

Co jest ważne przy wyborze najlepszego dewelopera Warszawa?

Przede wszystkim, deweloper w Warszawie jest godny zaufania, gdy ma ugruntowaną pozycję na stołecznym rynku. Działa w tym obszarze już od lat i pochwalić się może rozbudowanym portfolio. Warto sprawdzić jego budynki i ocenić, czy deklaracje są zgodne z prawdą. Następnie wskazane jest zapoznanie się z opiniami jego obecnych i poprzednich klientów, których na pewno nie brak w sieci. To sposób, by upewnić się, że dana firma jest uczciwa i trzyma się faktów. 

Kolejna kwestia to sprawdzenie legalności działania dewelopera na terenie Warszawy. W internecie znaleźć można wszystkie dane firmy. Zwykle też możliwe jest otrzymanie informacji na temat jej wiarygodności finansowej. To sposób na upewnienie się, że z potencjalną inwestycją czy nieruchomością na pewno nie będzie problemów. Wskazane jest ponadto dodatkowe zweryfikowanie sprzedawanej działki pod apartamenty i upewnienie się, że deweloper ma wszystkie niezbędne dokumenty.  

Jakie pytania zadawać deweloperowi? 

Gdy wiadomo już, że deweloper działa zgodnie z prawem i przedstawia prawdziwe informacje, czas przyjrzeć się samej ofercie. Jej najważniejsze kwestie skupiają się wokół kilku pytań, które każdy potencjalny klient powinien zadać. Dotyczą one: 

  • ceny i warunków rezerwacji lokalu, 
  • terminu oddania budynku lub lokalu do użytku, 
  • ceny za m2, 
  • przewidywanych kosztów utrzymania, 
  • planu zagospodarowania terenu wspólnego, 
  • obciążenia inwestycji hipoteką, 
  • dostępu do garażu lub miejsc parkingowych, 
  • warunków odstąpienia od umowy. 

To tylko podstawowe i najważniejsze kwestie. Często klienci natomiast mają indywidualne wymagania względem nieruchomości. Do wypisanych powyżej pytań każdy więc powinien dodać kilka dotyczących aspektów, na których mu zależy. 

Podpisanie umowy, czyli ostatni krok ku własnemu mieszkaniu

Z wiarygodnością warszawskiego dewelopera i nieruchomością wszystko w porządku? Cena też jest odpowiednia? Czas więc przejść do podpisania dokumentów. To jedna z najważniejszych decyzji w życiu kupującego, nie warto więc się spieszyć. Jeśli sprzedawca jest zniecierpliwiony i zachęca do szybkiego złożenia podpisu, warto przyjrzeć się uważnie treści umowy. 

Zalecane jest poproszenie o jej mobilną wersję i przeczytanie jej spokojnie w domu. Warto zaznaczyć elementy niejasne i poprosić dewelopera o ich wytłumaczenie. Szczególnie istotne są zapisy dotyczące kosztów, opłat oraz kar umownych dla obydwu stron. Jeśli z umową wszystko jest w porządku, nie pozostaje nic innego, jak tylko złożyć podpis i cieszyć się nowym mieszkaniem.