24 lutego, 2024

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Wytrzymałe i dźwiękochłonne podkłady pod panele podłogowe

3 min read

Z pewnością dla każdego z nas celem jest, aby jego podłoga była ciepła, wytrzymała na ścieranie, oraz wyglądała ładnie i elegancko przez długi czas.

Kiedy chcemy ułożyć panele podłogowe w naszym domu, z pewnością powinniśmy zacząć od odpowiedniego przygotowania podłoża. Jeżeli będziemy układali nasze panele na wylewce betonowej, należy zwrócić uwagę, że potrzebny będzie odpowiedni podkład. Najczęściej są to różnej wielkości płyty o grubości kilku centymetrów i mogą być wykonane z różnego rodzaju tworzyw. Mogą być to oczywiście płyty, ale może być to także podkład rozwijany i elastyczny, który łatwo będzie dociąć i łatwo dopasować do naszego pomieszczenia. Z pewnością podkłady będą pełniły różne role, jedną z nich jest naturalnie wyrównanie powierzchni i zmniejszenie wszystkich nierówności. Najczęściej podkłady możemy stosować także w przypadku z ogrzewania podłogowego, dzięki temu więcej ciepła będzie zostawało w naszym domu. W zależności od tego, jaką grubość wybierzemy, tym lepszą charakterystykę termiczną będzie posiadała nasza podłoga. Wytrzymałe i dźwiękochłonne podkłady pod panele podłogowe

Dobrym pomysłem może być przykładowo wykorzystanie pianki z folią, dzięki temu uzyskamy izolację termiczną, ale także ochronę przed wilgocią.

W tym wypadku może być wykorzystana pianka poliuretanowa, która jest bardzo wytrzymała i odporna na odkształcenia. Możemy po takiej podłodze chodzić, wyeliminuje ona także charakterystyczne dźwięki ocierania się o siebie płyt, czy też ścierania się dolnej warstwy płyty o podłoże betonowe. W ten sposób wyrównamy nierówności o różnej wielkości. Jeżeli nasza podłoga jest bardzo nierówna, możemy oczywiście wykonać odpowiednią wylewkę, lub też spróbować ściąć nierówności w jakiś sposób. Jednak obecnie dostępne na rynku pianki o większej wysokości pozwolą na niwelowanie nierówności wyższych. Dodatkowo uzyskamy także lepszą sprężystość naszej podłogi, także lepiej ją ocieplimy. W zależności od rodzaju podłogi możemy stosować różne rodzaje podkładów, wiele osób zastanawia się jaki podkład pod panele winylowe – Greenfloor.sklep.pl zaoferuje nam wiele podkładów, które będą odpowiednie dla paneli wodoodpornych i winylowych. Tego rozwiązania są wodoodporne, zatem zastosujemy je bez problemu w łazience, w kuchni czy też w każdym innym pomieszczeniu, w którym panuje wilgoć.