30 maja, 2023

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Jak wybrać kosmetyki w zależności od rodzaju skóry?

2 min read

Kosmetyki do ciała mają sprawić aby nasze ciało wyglądało młodo i pięknie.

Dla wielu kobiet, zakończeniem kąpieli są naturalnie balsamy, jakie nakładają w skórę po wysuszeniu jej. Balsamy warto stosować, kiedy posiadamy bardzo suchą skórę oraz po kąpieli, nawet przy użyciu żelu lub płynu do kąpieli, kiedy skóra może się łuszczyć. Warto wykorzystać także różnego rodzaju mleczka mleczka, jednak mleczka na ogół bywają używane do twarzy. Kosmetyki muszą sprawiać aby nasza skóra była miękka oraz się nie przesuszała. Każdy kto ma problemy ze skórą suchą z pewnością znajdzie odpowiedni krem dla swojego rodzaju skóry. Czasem warto zapytać o poradę dermatologa, który dobierze najlepszy rodzaj kremów i kosmetyków. Balsamy oraz mleczka mają za zadanie łagodzić działanie wody, która często ją przesusza. Jak wybrać kosmetyki w zależności od rodzaju skóry?

Warto także zwrócić uwagę na jakość naszej wody w kranie, jeżeli woda jest słabej jakości wówczas trzeba będzie z pewnością skorzystać z dobrej jakości kosmetyków.

Jeżeli chodzi o kosmetyki wiele osób stosuje różnego rodzaju kremy do skóry. Warto zwrócić uwagę na ich skład i przeznaczenie, wiele z nich to po prostu kremy do rąk, ale także często używamy kremów przeciwsłonecznych. Niewłaściwie dobrany krem może jednak podrażnić naszą skórę, niektóre składniki kremów mogą nas podrażnić. Warto zwrócić uwagę na skład kremu, dzięki temu będziemy mogli wybiera produkty bezpieczne. Jeżeli jesteśmy alergikami, będziemy wiedzieli jakich składników unikać. Oczywiście warto kupować kremy od sprawdzonych firm takich jak Novaclear Urban Sunblock- Kosmetyki do ochrony przed promieniami słonecznymi SPF 50+ UVA UVB IR to zdecydowanie dobry pomysł na lato. Zwłaszcza osoby, które posiadają jaśniejszy odcień skóry powinny zadbać o właściwy krem z filtrem. Osoby, które mają rude włosy lun jasną karnację powinny używać kremów o wartości minimum 20. Oczywiście osoby z ciemną karnacją powinny używać kremów o mniszych wartościach. Kremy z filtrem pozostawiają na naszej skórze cienką powłokę, która rozprasza i odbija promieniowanie ultrafioletowe.