2 grudnia, 2022

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Jak zaaranżować wnętrze w stylu industrialnym

2 min read

Biorąc pod uwagę nowoczesne trendy w miejskim stylu życia, nie jest niespodzianką, że w ciągu ostatnich kilku sezonów zauważyliśmy wzrost zainteresowania meblami w stylu industrialnym, i jest wiele powodu, dla których są one tak chętnie wybierane.

Wystrój pomieszczeń w stylu industrialnym łączy elegancką nowoczesność i urok retro z niepowtarzalnym klimatem, tworząc idealną grę kontrastów.

Jak zaaranżować wnętrze w stylu industrialnym

Wszechstronne meble w stylistyce industrialnej

Kiedy ludzie myślą o stylu industrialnym, często kojarzą się im z loftami z dużymi oknami, surowym niewykończonym drewnem, metalem i odsłoniętymi cegłami. Jednak ten styl projektowania wnętrz ma zastosowanie nie tylko w środowiskach miejskich. Wnętrza w stylistyce przemysłowej są obecnie niezwykle modne, wiele sklepów oferuje również meble industrialne, zatem możemy urządzić swój dom, mieszkanie czy biuro w takim właśnie stylu.

Styl industrialny nawiązuje do surowego, prostego i przestronnego wystroju, który czerpie inspirację z wyglądu magazynów, fabryk i innych konstrukcji przemysłowych. Wystrój w stylu industrialnym składa się z usuniętych detali architektonicznych, w tym użycia gołych cegieł, metali i drewna, a także materiałów odzyskanych i pochodzących z recyklingu. Meble w stylu industrialnym są zwykle wytrzymałe, proste i wszechstronne. Największą korzyścią w tworzeniu domów w stylu industrialnym jest to, że będziesz mieć możliwość dostosowania wyglądu za pomocą mebli i dekoracji, które są całkowicie unikalne i dobrane zgodnie z twoim gustem.

Planując urządzenie wnętrza w stylu industrialnym, zachowaj komfort, chociaż wszystko powinno być proste przy minimalnym udziale dekoracji. Zdecyduj się na meble, które mają prosty design, solidną tapicerkę w naturalnych fakturach i neutralnych kolorach, znajdziesz je na stronie https://oleslaw.pl/. Industrialna aranżacja wnętrz jest przyjemnie elastyczna. Ten styl projektowania składa się głównie z neutralnych odcieni i materiałów, które skupiają się na unikalnych fakturach, jest łatwy do zrealizowania zarówno przy wyborze oświetleniu, wystroju i mebli.