24 lutego, 2024

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

3 sposoby na ocieplenie salonu z wykorzystaniem kominka

3 min read

Kominek to jeden z tych elementów wyposażenia domu, które nieodłącznie kojarzą się z ciepłem płomieni i przytulnym żarem paleniska, które sprzyjają budowaniu rodzinnej atmosfery. W dzisiejszym artykule przeczytasz w jaki sposób wykorzystać kominek, by ocieplić wnętrze salonu i nadać temu pomieszczeniu wyjątkowego charakteru.

Blask ognia i jego kojące działanie na zmysły

Hipnotyzujący poblask palonego polana to coś, co towarzyszy człowiekowi od dawna. Ciepło rozpalonego wewnątrz ognia nie tylko pozwala się ogrzać w chłodny wieczór, ale zaspokaja ludzkie potrzeby estetyczne i emocjonalne. Wpatrywanie się w kolorowe płomienie pozwala ukoić zmysły i przywołać miłe wspomnienia, dzięki czemu współczesne kominki tak bardzo kojarzą nam się z miłą i rodzinną atmosferą. Niezależnie czy jest to kominek wykonany z kamienia, cementu czy płytek ceramicznych, może stać się on najważniejszym elementem salonu, a nawet całego domu. Współczesne możliwości sprawiają, że ten element aranżacyjny może mieć zarówno staromodny, nieco rustykalny wygląd jak i bardzo nowoczesną budowę. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i zamysłu architektonicznego.

Do wyboru jest bardzo wiele firm kamieniarskich, które świadczą swoje usługi na terenie kraju. O tym jak wiele ich jest, można łatwo się przekonać nawet poprzez jedno wyszukiwanie internetowe. Na podstawie hasła takiego jak „Kominki Wrocław” – jedną z pojawiających się wtedy firm kamieniarskich jest Kominki Lexus Andrzej Słoninka, z siedzibą na ul. Jeleniej 56, 54-242 Wrocław, (Tel: 607 671 150), która specjalizuje się we wszechstronnej obróbce kamienia naturalnego, i która wyróżnia się na tle pozostałych swoim długoletnim doświadczeniem w tej właśnie branży.

Połączenie tradycji i nowoczesności

Mimo, iż kominki kojarzą się głównie z domami w stylu tradycyjnym, prostota ich formy świetnie wpisuje się również w nowoczesne wnętrza ocieplając je i nadając im specyficznego uroku. Wykorzystanie wielkoformatowych płytek (75 x 75cm) pozwala uzyskać wrażenie gładkiej i matowej powierzchni, a wykorzystanie ich również na podłodze zwielokrotnia wrażenie przestronności pomieszczenia. Nowoczesny salon połączony z tego typu kominkiem to rozwiązanie idealne dla osób kreatywnych, o artystycznej naturze, lubiących niekonwencjonalne aranżacje, a jednocześnie znających się na aktualnych trendach wnętrzarskich.

Kominek do salonu w stylu vintage

Osoby, które lubią tradycyjny, nieco melancholijny klimat zabytkowych wnętrz powinny zdecydować się na aranżację salonu z kominkiem w stylu vintage. Kaflowy piec lub marmurowy kominek to idealny dodatek, który rozświetli jesienne wieczory, a w zestawieniu z podłogą o fakturze starych desek stworzy iście romantyczny klimat. Osoby lubiące praktyczne rozwiązania mogą zdecydować się na podłogę z płytek ceramicznych imitujących łatwopalne drewno. Ten materiał jest zdecydowanie łatwiejszy w utrzymaniu czystości oraz nie wymaga regularnej konserwacji i impregnacji.

Stylowe dodatki wpływające na całokształt aranżacji

Ciekawym zabiegiem nadającym salonowi z kominkiem stylu i elegancji jest dobór odpowiednich dodatków. W ostatnim czasie modne stały się inspiracje fakturami ze świata przyrody. Dodatki takie jak futra, skóry czy poroże dostępne w wersji ekologicznej to świetny element wystroju, który idealnie współgrać będzie z minimalistycznym betonem. Prosty kominek połączony z drewnianymi meblami oraz odważnymi dodatkami typu sztuczne futro sprawdzi się w domu każdego zwolennika najnowszych trendów, który nie boi się odważnych rozwiązań aranżacyjnych.

Zobacz ofertę wspomnianej w powyższej części artykułu firmy z Wrocławia, w postaci krótkiego filmiku na platformie youtube, gdzie przedstawione zostały wszystkie najważniejsze odnośnie zakładu kominiarskiego Kominki Lexus informacje i szczegółowy opis jego działalności.