23 czerwca, 2024

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Jak stworzyć sieć dystrybucji na terenie całego kraju?

2 min read

Wiele firm zajmujących się obrotem towarami dochodzi do wniosku, iż wynajęcie magazynu może być bardziej opłacalne niż budowa własnego kompleksu logistycznego.

Na terenie całego kraju możemy znaleźć magazyny w których wynajmiemy powierzchnię adekwatną do naszych potrzeb. Dzięki temu zyskamy miejsce na przechowywanie towarów, mogą być to magazyny ulokowane w różnych województwach, powierzchnia magazynowa może być także dla ułatwienia podzielone na boksy.

Jak stworzyć sieć dystrybucji na terenie całego kraju?

Centrum logistyczne z atrakcyjną powierzchnią magazynową?

W zależności od potrzeb możemy wynająć magazyn na kilka lat lub też na krótszy okres. Firmy posiadające centra logistyczne, deweloperzy preferują oczywiście wynajem na trzy lub pięć lat, wówczas możemy także liczyć na korzystniejszą cenę. Pod uwagę należy brać także koszty przystosowania magazynu do specjalnych wymagań klienta. Mogą być to magazyny standardowe w których znajdują się regały, półki do składowania towaru na paletach. Można wynająć także inne rodzaje magazynów, przykładowo chłodnie które będą przystosowane do przechowywania artykułów spożywczych czy też innych artykułów które mogą stracić swoje właściwości w wyższej temperaturze tak jak przykładowo leki.

Jeżeli zdecydujemy się na wynajem należy przeanalizować ceny różnych magazynów zlokalizowanych w okolicy która nas interesuje. Na koszty będzie wpływało wiele czynników, przykładowo lokalizacja, wyposażenie czy też okres wynajmu. Obecnie standardem w przypadku dużych magazynów jest wyposażenie ich w rampy załadowcze dla samochodów ciężarowych, systemy przeciwpożarowe, systemy bezpieczeństwa oraz monitoring. Są to oczywiście obiekty ubezpieczone, zatem nasz towar będzie bezpieczny. W razie potrzeb możemy wynająć także powierzchnie biurowe, które pozwolą nam na obsługę towarów znajdujących się w części magazynowej.

Warto zatem sprawdzić co oferuje centrum logistyczne, co otrzymamy jako wyposażenie standardowe, jakie koszty wiążą się z wyposażeniem dostosowanym do naszych indywidualnych potrzeb. Z pewnością dodatkowa powierzchnia magazynowa pomoże wielu firmom usprawnić łańcuchy dostaw, przyśpieszyć dostawę towaru do poszczególnych punktów. Wynajem magazynu może być zatem bardzo dobrym pomysłem jeżeli firma obsługuje wielu kontrahentów na terenie całego kraju.