23 kwietnia, 2024

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Jaki kształt stołu wybrać do salonu, kuchni czy jadalni

2 min read

Decydując się na zakup nowego stołu warto przemyśleć jego rozmiar, ponieważ zbyt mały stół nie pomieści wszystkich osób, które chcesz przy nim posadzić, natomiast zbyt duży przytłoczy pomieszczenie i będzie przeszkadzał w swobodnym poruszaniu się.

Znajdź również odpowiedni kształt swojego nowego stołu, w tej sytuacji również trzeba wziąć pod uwagę liczbę osób oraz wielkość pomieszczenia.

Jaki kształt stołu wybrać do salonu, kuchni czy jadalni

Nowoczesny stół industrialny do pomieszczeń w stylu przemysłowym

Kwadratowy blat stołu to najlepszy wybór dla czterech ustawień nakryć, a także przydatna opcja dla dwóch, sześciu lub ośmiu. Kwadratowe stoły są idealne na nieformalne spotkania, ponieważ wszyscy siedzą tak samo i nikt nie jest wyróżniony. Szczególnie dobrze sprawdzają się również w kwadratowych i prostokątnych pomieszczeniach. Stół prostokątny jest to najbardziej oszczędzające miejsce rozwiązanie dla większych gospodarstw domowych, zwłaszcza sześcioosobowych lub większych. Dłuższe stoły są popularne na dużych przyjęciach, ponieważ pozwalają gospodarzowi usiąść u szczytu stołu, doskonale sprawdzą się w pokojach o tym samym kształcie.

Okrągłe stoły to kolejny popularny wybór dla dwóch, trzech lub czterech osób. Większe okrągłe stoły nie są najlepszym wyborem, który oszczędza miejsce, ale z pewnością stanowiłby odważny akcent w szerokim pokoju, w którym jest dużo miejsca. Dodatkowo dają wrażenie bardziej przewiewnego i ułatwiają wciśnięcie dodatkowego gościa lub dwóch w razie potrzeby, niż stoły kwadratowe, zwłaszcza gdy blat opiera się na centralnym piedestale, a nie na nogach. Są również dobrym wyborem na spotkaniach na których chcesz ułatwić gościom rozmowy i integrację.

Równie ważnym czynnikiem wyboru nowego stołu, oprócz kształtu i wielkości, jest oczywiście materiał, z jakiego wykonany jest stół. Obecnie wiele osób decyduje się na stół industrialny z drewnianym blatem i na metalowych nogach. Szkło jest świetną alternatywą dla drewna, szczególnie w nowoczesnych i współczesnych jadalniach lub najmniejszych wnętrzach, w rzeczywistości szklany blat może sprawić, że pokój będzie wyglądał na większy, niż jest w rzeczywistości.