22 lipca, 2024

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Jakie są zalety popularnych mikroapartamentów?

4 min read

Ponieważ duże miasta powiększają swoją populację poprzez osoby studiujące i poszukujące lepiej płatnej pracy, a życie w mieście staje się coraz bardziej popularne, znalezienie mieszkania w dobrej lokalizacji stało się dla wielu osób trudne lub zbyt drogie.

Jednak rosnące zainteresowanie małymi przestrzeniami mieszkalnymi wzrosło w ostatnich latach, a mikroapartamenty są poszukiwane przez wiele osób, których nie stać na duże mieszkanie lub nie potrzebują dużego metrażu.

Mikroapartamenty to niewielkie przestrzenie mieszkalne w pożądanych dzielnicach, które mogą stanowić rozwiązanie problemu wysokich kosztów mieszkań na rynku nieruchomości. Małe mieszkania pozwalają młodym osobom zamieszkać w centrum miasta, w atrakcyjnej lokalizacji za niższy koszt utrzymania i eksploatacji lokalu.

Czy mikrokawalerka to dobra inwestycja?

Mikroapartamenty mają średnią powierzchnię od 18 do 25 metrów kwadratowych i niczego im nie brakuje. Mają wygodne umeblowanie, nowoczesne sprzęty, składają się z jednego pokoju z kuchnią i łazienki, często oferują również balkon, piwnicę lub komórkę lokatorską, miejsce parkingowe. Możemy je urządzić wygodnie i funkcjonalnie meblami oszczędzającymi miejsce, rozkładaną kanapą z pojemnikiem na pościel, składanymi stołami i krzesłami, praktycznymi półkami i szafami wnękowymi.

Małych mieszkań w wysokim standardzie poszukują osoby młode, pracujące lub studiujące, osoby na kontraktach, specjaliści znajdujący zatrudnienie na kilka miesięcy w różnych firmach. Możemy również jako inwestycję zdecydować się na mieszkanie udziałowe, współwłasność w nieruchomości, udział ze wskazaniem na lokal.

Mikrokawalerki to pożądane nieruchomości inwestycyjne, zapewniają wiele korzyści zarówno dla najemców, jak i deweloperów i właścicieli takich mieszkań. Właściciele otrzymują najwyższy czynsz za metr kwadratowy, a najemcy mają dla siebie niedrogie mieszkanie w mieście ze wszystkimi niezbędnymi wygodami. Chociaż koszt za metr kwadratowy może być wyższy, często mieszkania są wystarczająco małe, aby nadal oszczędzać pieniądze za media i inne opłaty związane z użytkowaniem lokalu. Dla pracowników na kontraktach i zatrudniających ich firm jest to z pewnością lepsze i tańsze rozwiązanie niż wynajem pokoju hotelowego.

Jakie są zalety popularnych mikroapartamentów?

Czy mieszkanie w mikroapartamencie jest dla ciebie odpowiednie?

Wraz z ogromnym wzrostem liczby ludności w większych miastach i wzrostem czynszów, opłat za media oraz kosztów zakupu nieruchomości, małe i tanie mieszkania zyskały na znaczeniu. Mikroapartament pozwoli wielu osobom, których nie stać na zakup większego mieszkania, żyć na swoim w doskonałej lokalizacji ze wszystkimi udogodnieniami i funkcjami, jednocześnie oszczędzając pieniądze. Należy zauważyć, że koszty eksploatacji mikrokawalerki o metrażu do 25 m2 będą znacznie niższe niż w przypadku mieszkania dwupokojowego.

W małym mieszkaniu nie ma miejsca na przechowywanie przypadkowych przedmiotów, przez co kupujesz tylko rzeczy, których naprawdę potrzebujesz. Mniejsze przestrzenie i mniej rzeczy to łatwość utrzymania mieszkania w czystości i porządku, dzięki czemu masz więcej wolnego czasu na naukę, hobby oraz życie towarzyskie. Wiele osób nie chce lub nie może spędzać czasu na nieustannych porządkach, a mikrokawalerka jest doskonałym rozwiązaniem tego problemu. Wiele osób samotnych, które pracują lub studiują, nie potrzebuje dla siebie wiele miejsca, zatem wybór mikroapartamentu to dla nich odpowiednie rozwiązanie.

Wiele mikroapartamentów jest wygodnie urządzonych

Chociaż przestrzenie mieszkalne w mikroapartamentach są małe, mają wszystko, czego potrzeba do nowoczesnego i wygodnego stylu życia. Zapewniają korzyści, takie jak oszczędność kosztów czynszów i mediów, szybkie sprzątanie, wysoki standard wyposażenia. Dodatkowo jeśli znajdziemy mikrokawalerkę z balkonem, możemy go zabudować, zyskując tym samym dodatkową przestrzeń do relaksu czy spotkań ze znajomymi.

Jeśli w przyszłości zechcemy mikroapartament sprzedać czy wynająć, przeprowadzić się do większego mieszkania, znajdziemy wiele osób zainteresowanych takim niewielkim metrażem. W większych miastach jest wielu studentów, którzy poszukują małego i taniego mieszkania do wynajęcia czy kupienia na kilka lat, na czas nauki. Jest to dobra alternatywa dla zamieszkania w akademiku dla osób, które potrzebują prywatności, zatem wybierają mikrokawalerkę w pobliżu uczelni. Również wiele młodych małżeństw czy par, które chcą zamieszkać razem, wybiera na początek małe mieszkanie, które są niedrogie w zakupie i dość tanie w użytkowaniu.

Mikroapartamenty są podobne do kawalerek, z tym że są znacznie mniejsze i bardziej kompaktowe. Myśląc o mieszkaniu w mikroapartamencie, należy zastanowić się, ile przestrzeni będzie nam potrzebne do życia i funkcjonowania każdego dnia. Będziesz chciał wziąć pod uwagę swoje rzeczy i to, co robisz codziennie. Jest mnóstwo ludzi, którzy potrafią dobrze prosperować na małych przestrzeniach i zamienić mikroapartament w funkcjonalną przestrzeń życiową. Przekonasz się, że istnieje wiele sposobów na uporządkowanie przedmiotów, a nawet ich przechowywanie w niewielkich mieszkaniach, jeśli odpowiednio wybierzemy umeblowanie. Ktoś, kto jest minimalistą, ma prosty styl życia i niewiele przedmiotów, nie potrzebuje dużej przestrzeni mieszkalnej.