23 kwietnia, 2024

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Kredyt na zakup nieruchomości

2 min read

Banki pośród różnych produktów finansowych oferują kredyty hipoteczne, są to specjalne kredyty które udzielane są na zakup różnego rodzaju nieruchomości, może być to mieszkanie czy też dom, również działka.

W tym wypadku zabezpieczeniem jest sama nieruchomość, ze względu na wysoką wartość kredytu musimy liczyć się także z dość dużymi kosztami. Dlatego też powinniśmy dokładnie przeanalizować wszystkie oferty banków, sprawdzić w którym z nich kredyt hipoteczny będzie najbardziej opłacalny, także określić nasze możliwości finansowe, wielkość raty jaką będziemy spłacać.

Kredyt na zakup nieruchomości

Jak otrzymać korzystny kredyt hipoteczny?

Aby uzyskać pozytywną decyzję o przyznaniu kredytu hipotecznego powinniśmy zarabiać odpowiednią kwotę, często kredyty hipoteczne będą brali małżonkowie w tym przypadku ich dochody będą się sumowały. Naturalnie należy pamiętać o wpłacie własnej, obecnie bank będzie najczęściej wymagał około 20% wartości nieruchomości. Naturalnie musimy przeliczyć wszystkie koszty, mogą być to koszty związane z oprocentowaniem, ale także wiążące się z przyznaniem kredytu, różnego rodzaju koszty operacyjne w banku, oraz oczywiście koszty związane z ubezpieczeniem.

Banki najczęściej będą ubezpieczamy kredyt, w ten sposób chcą zabezpieczyć się przed ewentualnym brakiem wpłat ze strony klientów. Należy oczywiście pamiętać iż często będą to kredyty rozłożone na 20 czy 30 lat, w tym czasie może przydarzyć się wiele różnych sytuacji, przykładowo kredytobiorca może stracić pracę, wówczas stracił płynność finansową. Oczywiście należy brać pod uwagę nie tylko same zarobki ale również koszty życia, comiesięczne wydatki, jakie ponoszone są przez kredytobiorcy.

Obecnie coraz więcej osób korzysta z pomocy doradcy kredytowego, warto wejść na strony http://www.strzylak.pl, znajdziemy tam bardzo interesującą ofertę profesjonalnego doradcy kredytowego, który będzie mógł przeanalizować razem z nami dostępne na rynku kredyty, wybrać ten który będzie najbardziej pasował do naszych możliwości finansowych oraz oczywiście naszych potrzeb. Z pewnością doradca finansowy pomoże nam także w załatwieniu różnego rodzaju formalności które będą wiązały się z dokumentami jakie musimy dostarczyć do banku.