22 lipca, 2024

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Oklejanie folią zamiast lakierownia samochodu

2 min read

Kiedy kupujemy nowe auto i planujemy jego sprzedaż po przykładowo pięciu latach użytkowania, wówczas powinniśmy zadbać o niektóre elementy które pozwolą na uzyskanie wyższej ceny.

Z pewnością wiele firm okleja swoje auta aby po okresie leasingowania sprzedać je w lepszej cenie. Warto zwrócić uwagę iż oklejenie auta to koszt od 3000 zł. Dzięki temu będziemy mogli zabezpieczyć odpowiednio powierzchnię lakieru, karoserii naszego pojazdu. Wówczas na lakierze nie będą pojawiały się charakterystyczne rysy, dodatkowo także będzie chroniony przed promieniami UV.

Oklejanie folią zamiast lakierownia samochodu

Dlaczego oklejanie aut folią jest tak popularne?

Oczywiście folia może także chronić przed deszczem, śniegiem, dzięki czemu możemy uzyskać dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne. W przypadku wysokiej jakości folii może ona wytrzymać na aucie 7 czy nawet 10 lat. Z pewnością jeżeli chcemy niskim kosztem zmienić kolor naszego auta również może być to świetny pomysł, jeżeli chcemy wybrać kolor nietypowy, wówczas folia będzie najlepszym rozwiązaniem. Warto zwrócić uwagę iż auta w niektórych kolorach ciężko znajdują nabywców.

Folia stosowana podczas oklejania auta posiada grubość od 50 do 100 mikronów, jest to folia bardzo wytrzymała, odporna na zarysowania, w tym przypadku możemy wykonać zwykłe naklejanie folii z zewnątrz lub też rozebrać niektóre elementy naszego auta, zdjąć emblematy, wyjąć światła, kierunkowskazy wszystkie elementy które znajdują się na zewnątrz karoserii, wówczas możemy wykonać profesjonalne oklejenie. Naturalnie warto zwrócić uwagę iż w folia powinna na aucie przebywać po oklejeniu w określonej temperaturze, dzięki temu będzie mogła dobrze się przykleić.

Zatem tego rodzaju zabezpieczenie auta jest bardzo dobrym pomysłem, coraz więcej osób prywatnych oraz firm wykorzystuje folie samochodowe ceny wrocław z pewnością są różne w zależności od rodzaju folii jaką chcemy wykorzystać, oczywiście duży wpływ na koszty będzie miała powierzchnię naszego pojazdu.