24 lutego, 2024

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Sztuczki, które musi znać każdy projektant stron internetowych

4 min read

Kiedy ludzie projektują strony internetowe, myślą, że wyskakujące okienka są dobre do przyciągnięcia uwagi odwiedzających, ale dzieje się tak tylko wtedy, gdy nie próbujesz im czegoś sprzedać.

Jeśli chcesz zaprojektować odnoszącą sukcesy witrynę, na której zatrzymasz odwiedzających, unikaj wyskakujących okienek. Skorzystaj z porad zawartych w tym artykule, aby pokazać, jak poruszać się za pomocą wyskakujących okienek w projekcie strony internetowej.Powinieneś także rozważyć wdrożenie nawigacji o stałej pozycji. Oznacza to, że musisz zablokować panel witryny do nawigacji w miejscu, które przewija się, gdy robi to odwiedzający. Zapewnia to wygodę odwiedzającym, a także może pomóc marketerom, gdy umożliwia odwiedzającym łatwe podejmowanie działań, takich jak rejestracja w promocjach.Unikaj wpychania elementów strony razem. Każda sekcja Twojej strony powinna być naturalnie oddzielona od siebie, ponieważ dzięki temu cel każdej sekcji jest bardziej przejrzysty. Najłatwiejszym sposobem oddzielenia sekcji jest użycie bloków DIV, ale są też inne sposoby, w tym pozycjonowanie bezwzględne (niezalecane), polecenie CSS margin i floaty.Podziel długie bloki tekstu. Ogromna fala tekstu nie jest konieczna w żadnej witrynie, zwłaszcza gdy można ją podzielić za pomocą obrazów, a nawet podzielić na różne strony. Znudzeni widzowie tylko sprawią, że odejdą, więc staraj się, aby wszystko było tak proste i świeże, jak to tylko możliwe.Mieć mapę witryny. Są one przydatne dla Twoich klientów i wyszukiwarek, ponieważ dają szczegółowy przegląd całej witryny. Może być przewodnikiem dla widzów poszukujących określonej części Twojej witryny, a także pozwala śledzić jej strukturę i układ.Używaj obrazów mądrze. Sztuczki, które musi znać każdy projektant stron internetowych

Obrazy bitmapowe zwykle nie nadają się do użytku w Internecie, a niektóre GIF-y nie działają dobrze z dużą ilością kolorów.

Ważny jest również rozmiar obrazu, ponieważ większe obrazy mogą sprawić, że widzowie będą musieli czekać na ich pobranie. Wybierz mniejsze obrazy i używaj ich oszczędnie, aby Twoja witryna była łatwiejsza w zarządzaniu.Jeśli chcesz, aby Twoja witryna była bardziej atrakcyjna, dołącz wykonane przez siebie zdjęcia. Twoja witryna wygląda bardziej przyjaźnie, gdy zawiera zdjęcia. Kiedy ludzie widzą zdjęcia, spędzają więcej czasu na oglądaniu Twojej witryny i nie mogą się doczekać, kiedy klikną następne zdjęcie.Nigdy nie chcesz używać zbyt wielu czcionek, jeśli chodzi o projekt witryny. Musisz także wziąć pod uwagę, jak różne czcionki pojawiają się na standardowym ekranie komputera; mniejsze czcionki szeryfowe (na przykład Times New Roman) są nieco trudne do odczytania. Większość stron internetowych wybiera czcionki bezszeryfowe, takie jak Verdana, które wyglądają dobrze w różnych rozmiarach i kolorach.Treść, która pojawia się w Twojej witrynie, powinna być przekonująca i interesująca. Chociaż wygląd projektu jest ważny, zawartość jest tym, co sprawia, że ​​użytkownicy wracają do Twojej witryny. Przydatne, pouczające treści, które odpowiadają tym, czego szukają odwiedzający, zapewnią ciągły wzrost liczby odwiedzających.Nie wczytuj treści multimedialnych automatycznie. Bogate treści odnoszą się głównie do muzyki i filmów, ale kwalifikuje się wszystko, poza tekstem lub grafiką. Wiele osób przegląda się w środowisku pracy, w którym nagle odtwarzane dźwięki stanowią duży problem. Ponadto wiele osób ogólnie uważa, że ​​tak bogata treść jest irytująca. Bogata zawartość powinna wymagać pewnej interakcji ze strony użytkownika przed rozpoczęciem gry.Jak wspomniano na początku tego artykułu, wyskakujące okienka mogą być naprawdę rozpraszające dla odwiedzających witrynę internetową i jest to coś, czego nie chcesz umieszczać na swoich stronach internetowych. Jeśli znasz właściwy sposób umieszczania reklam bez rozpraszania uwagi, będziesz mieć udaną witrynę. Zastosuj informacje z tego artykułu, aby mieć witrynę, która nie będzie denerwować Twoich klientów.