23 czerwca, 2024

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Wentylacja hal produkcyjnych

2 min read

W niektórych branżach i gałęziach gospodarki mogą wystąpić różnego rodzaju zagrożenia związane z zanieczyszczeniem powietrza w hali produkcyjnej.

Mogą być to przykładowo różnego rodzaju gazy powstające w procesach produkcyjnych i przetwórczych, dlatego też należy w tym wypadku stosować różnego rodzaju systemy wentylacyjne, które będą zapobiegały niebezpieczeństwu związanemu z wysoką zawartością tego rodzaju środków w powietrzu. Oczywiście można tutaj stosować wiele wentylatorów, przykładowo może być to wentylator, który wdmuchuje świeże powietrze z zewnątrz, lub też wentylator, który będzie pobierał powietrze bezpośrednio z hali, filtrując je, można tutaj wyłapywać różnego rodzaju cząstki, pyły i wióry. Dobrym przykładem będzie tutaj zakład drzewny, w którym będzie się produkowało deski, obrabiało drewno, w tym przypadku będzie powstało wiele pyłów, wiele materiałów dostanie się do powietrza. Oczywiście oddychanie pyłem jest szkodliwe dla zdrowia i dla dróg oddechowych, dlatego też należy dołożyć wszystkich starań, aby wyeliminować tego rodzaju cząstki z powietrza. Wentylacja hal produkcyjnych

Oczywiście zastosowanie wentylatora, który wdmuchuje czyste powietrze, natomiast z drugiej strony pobiera powietrze zanieczyszczone, będzie bardzo dobrym pomysłem.

Oczywiście można zastosować więcej tego rodzaju urządzeń w różnych miejscach, wszystko oczywiście będzie zależało od miejsca i przeznaczenia tego rodzaju wentylatorów. Warto pamiętać, iż tartak może być to dość długa hala, o dużej powierzchni, dlatego też odpowiednie wentylowanie i przewietrzenie może wymagać użycia w bardzo specjalistycznych wentylatorów o dużej mocy. Oczywiście należy dokładnie zmierzyć halę, którą chcemy wentylować, wówczas producent wentylatorów przemysłowych może dobrać do nas odpowiedni model o odpowiedniej mocy. Warto także pamiętać, że tego rodzaju maszyna będzie potrzebowała odpowiedniej ilości czasu, aby wentylować wszystkie pomieszczenia i dostarczyć świeże powietrze. Dlatego też zwracamy uwagę na wiele różnych czynników, będzie to właśnie moc czy prędkość turbiny.