21 maja, 2024

Zamieszkaj Blog

Wykończenia, remonty, pomysły na wnętrze!

Płytki wielkoformatowe Egen Oniks

3 min read

Ciekawym rozwiązaniem do kuchni oraz łazienki może być płytka imitująca kamień, obecnie techniki druku cyfrowego pozwalają na uzyskanie płytek ceramicznych czy też gresowych, które do złudzenia przypominają marmur naturalny czy też granit.

Do wyboru mamy wiele różnych odcieni, kolorów, dzięki czemu płytki bardzo dobrze prezentują się w naszych kuchniach oraz łazienkach. Dobrym pomysłem może być wybór gresu szkliwionego, jest to materiał odporny, zabezpieczony warstwą ochronną, który doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach, gdzie mamy do czynienia z wodą oraz wilgocią.

Płytki wielkoformatowe Egen Oniks

Wysokiej jakości granit imitujący kamień

Płytki gresowe gatunek I charakteryzują się obecnie bardzo dobrymi parametrami. Gres to materiał wykonany z kamionki szlachetnej, która jest prasowana, a następnie wypalana. Bardzo często są to płytki rektyfikowane, oznacza to, że brzegi zostały ścięte mechanicznie przez producenta, dzięki temu klienci otrzymują płytki o równych brzegach. Jest to duża zaleta, płytki są takie same, możemy ułożyć z nich bardzo symetryczne powierzchnie. Dodatkowo w odróżnieniu od płytek produkowanych metodą tradycyjną możemy układać je bliżej siebie, dzięki czemu fuga nie będzie rzucała się w oczy. Płytki gresowe Egen Oniks to rozwiązanie, które bardzo dobrze sprawdzi się na dużej powierzchni podłogi czy też ściany.

Gres jest materiałem odpornym na nacisk, możemy wybrać różne rodzaje płytek, które odporne będą na ścieranie. W tym przypadku powinny być to płytki o wysokiej klasie ścieralności, która określana jest symbolami od I do V. Im wyższa ocena PEI, tym płytki są bardziej odporne na przecieranie, uszkodzenia mechaniczne czy też zarysowanie. Warta uwagi jest płytka Egen Oniks White, jest to płytka w klasie ścieralności PEI IV, dlatego charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami, możemy zastosować ją także w pomieszczeniach o większym natężeniu ruchu, przykładowo w salonie. Bardzo dobrze sprawdzi się oczywiście również w łazience oraz w naszej kuchni.

Płytki kamieniopodobne Egen Oniks dostępne są w sklepach internetowych, możemy nabyć je pod adresem https://e-plytki.eu/pl/c/ONIKS/7593. Dzięki temu możemy kupić płytki w bardzo przystępnych cenach, które zostaną dostarczone pod wskazany adres. Jest to płytka charakteryzująca się bardzo dużym rozmiarem, w opakowaniu znajdują się dwie sztuki o łącznej powierzchni 2,88 m2. Waga jednej paczki wynosi 69 kg, jest to płytka rektyfikowana, tonalna, o bardzo dobrych parametrach.